Mlgání

Napsala | 27.07.2016

Ustni voda]Je pravděpodobné, že už někdo z vás o této metodě někdy slyšel. Jde o metodu vyplachování úst olejem. Jde o starý obyčej, který se praktikoval už dlouho dobu před námi, jen už dnes není tak běžný jako kdysi. Zejména tento zvyk upadl v zapomnění během druhé světové války, kdy byla o potraviny a oleje velká nouze.

Vyplachování úst olejem je vhodné pro pacienty nebo pro zcela zdravé jedince. Vyplachovat ústa člověk může různými druhy olejů, například konopným, slunečnicovým nebo olivovým.


Jedná se o léčebnou metodu, která vyvolávala úžas, ale také pochybnosti. Olejová terapie jak se mlgání také někdy říká, je jednoduchá a vyzkoušet ji může opravdu každý. Jde o neškodnou biologickou léčebnou metodu, se kterou lze dosáhnout úspěchů při léčení a uzdravování. Díky ní lze upustit od chirurgických zákroků a užívání léků.

Léčebná procedura je jednoduchá. Stačí vrskávat nebo nasávat olej do dutiny ústní. Další léčebný postup provádí už lidský organismus sám. Díky mlgání lze léčit buňky, regenerovat tkáně a další tělesné orgány. Zabraňuje se tím také zničení naší přirozené mikrobioty ve střevech a zpustošení lidského organismus. Díky mlgání lze vyléčit bolesti hlavy, bronchitidu, bolesti zubů, trombózu, chronickou nemoc krve, ekzémy, žaludeční vředy, střevní choroby, problémy se srdcem a ženské nemoci. Je to prevence před rakovinou. A lze tak léčit nervové, plicní a žaludeční choroby.

Tato metoda léčí celý organismus současně. Existuje spousta důkazů, že to funguje. Jsou to zejména výpovědi lidí, kteří to na sobě sami vyzkoušeli.

Léčebný postup při mlgání je jednoduchý. Potřebujete rostlinný olej, nejlépe slunečnicový a jeho maximálně jednu polévkovou lžíci a minimálně jednu čajovou lžičku. Tu poté vpravíte do dutiny ústní. Po tom ji beze spěchu a námahy nasáváte, převalujete na jazyku, vrskáváte mezi zuby při zavřených ústech zhruba 15 až 20 minut. Olej ale nesmíte za žádnou cenu polykat.

Tato metoda se rozšířila postupně po celém světě a získala mnoho příznivců. Dnes se k ní mnoho lidí znovu vrací. Metoda se začala postupně praktikovat i na západ od Sovětského svazu.

Na Západě se začalo psát o výplachu úst jako o tzv. Karachově kúře. Tu měl údajně tento lékař studovat i u sibiřských šamanů.

V roce 1991 se o olejovém výplachu poprvé psalo i v německých časopisech a odstartovaly skutečný boom této metody. Ihned se zvýšil komerční zájem o rostlinné oleje a to kromě slunečnicového také o mandlový, sezamový, lněný a další.

Olejový výplach úst se během posledních let stal pravidelným rituálem milionů lidí.

Mlgání oleje je původně starobylá ájurvédská praxe, která se užívala i k detoxikaci těla. Právě čisté oleje mají schopnost vytáhnout z člověka škodlivé bakterie, plísně a jiné mikroorganismy ze zubů, dásní a krku.

Použít se dá kokosový, sezamový i slunečnicový olej. Mlgání odstraňuje zápach z úst a předchází onemocnění dásní a úst. Bělí zuby a zlepšuje kožní onemocnění, detoxikuje tělo a zlepšuje hormonální nerovnováhu a zklidňuje astma.

Relevantní články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.