Léčivé účinky zázvoru

Napsala | 09.02.2014

Čerstvý kořen zázvoru]Zázvor asi není třeba představovat a všichni jej dokonale znáte. Jen v rychlosti – jedná se o koření, které je získáváno ze samotných kořenů a oddenků. V poslední době se kromě koření objevují na pultech českých supermarketů také celé oddenky, které jsou pr další zpracování sice náročnější, ale jejich účinek je několikrát silnější, což je jedině dobře.

Zvláště v tomto pochmurném počasí, kdy je jednou zima, za pět minut vyletí rtuť na teploměru o 10 stupňů Celsia a po chvilce nastane déšť. Díky těmto rychlým změnám a výkyvům počasí je ochabováno naše tělo a tím pádem i náš organismus. Je to nepříjemná věc, ale díky těmto okolnostem jsme daleko náchylnější k onemocnění, kašli a rýmě.


Někdo tyto věci (kašel, rýmu a bolest hlavy) řeší několika prášky, cucavými bonbóny, studenými zábaly v teplé posteli a dalšími věcmi, které rozhodně všichni znáte. Nicméně v poslední době se poměrně hodně rozmáhají léčiva právě s již zmíněným zázvorem, který má geniální léčící účinky.

Stačí si v supermarketu koupit celý kořen a po příchodu domů jej zbavit tvrdé šlupky. Až budete mít čistý oddenek zázvoru, nejlepší je si jej nastrouhat na klasickém kuchyňském struhadle, nebo jej nakrájet na menší kostičky. Pokud tento krok máte, dále si stačí vzít konvičku na čaj, vložit do ni buď nakrájený nebo nastrouhaný zázvor a zalít horkou vodou.

Po pěti minutách louhování skvělého extraktu ze zázvoru můžeme finální čaj ještě obohatit podle chuti o několik lžiček medu, nejlépe domácího. Tento čaj je pak doporučován pít v teple – takže nejlépe ve vaši posteli, například nad dobrou knihou.

Je tedy zaručeno, že po vypití několika konviček tohoto čaje vám bude rozhodně lépe a je to daleko lepší, než do sebe v uvozovkách cpát nějaké prášky, které mohou naše tělo také do jisté míry poškodit, což rozhodně nikdo nechce.

Zázvor je geniální věc a na internetu najdete stovky receptů na různé čaje, mastičky, ale také jídla, které se ze zázvoru dělají. Je to zajímavá věc, ale i celkem chutné jídlo jde ze zázvoru udělat.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.