Kraniosakrální terapie I. díl: Od ega k srdci

Napsala | 16.07.2011

Kraniosakrální terapie, je velmi jemná, manipulativní neinvazivní technika. Používá se k nacházení a následnému řešení problémů. Podporuje přirozený mechanismus člověka a tím podporuje lepší fungování mozku, a také míchy. Rozptyluje negativní důsledky stresu, a zlepšuje celkově zdraví a zvyšuje imunitu.

Zakladatel této terapie je Dr. John E. Upledger. Je to lékař, který se zabýval osteopatickou medicínou. Patřil k lékařům, kteří objevili souvislost mezi spontánním vyléčením neřešitelných případů a pochopením nemoci, jako učební proces.

Tato terapie učí, že než nastanou fyzické projevy nemoci, předchází jim dlouhou dobu disharmonie na jemnohmotné úrovni.

Dr. Upledger přišel na to, že mezi pánví a lebkou existuje důležitá souvislost, která má projevy v páteřním kanálu. Přesně tady pulsuje energie ve formě mozkomíšní tekutiny. Právě techniky této terapie se zaměřují na nejvyšší možnou harmonizaci této pulsující energie.
Tato pulsace mozkomíšní tekutiny se přenáší do celého těla. Na seminářích se jí účastníci učí procítit technikou hlubokého nádechu. Je to podobná technika tantra jógy, která je kraniosakrální terapii velice podobná.

Cílem této terapie je jako u mnohých dojít k srdci, celistvosti, splynout se světlem, přijmout nejen sebe, ale i ostatní. Terapeut pracuje s velmi jemným tlakem, na různých částech těla, kde se odstraní různá omezení.

Tato terapie pracuje hodně s 2. a 4. čakrou. Terapeut při práci s klientem pracuje se svojí 3. čakrou. Terapie klade velký důraz na velkou pozornosti i něhu ke klientovi. Základní pomůckou při terapii jsou prostředníčky obou rukou, které symbolizují nejkratší cestu k vesmírné energii. Nazývány jsou kraniálními prsty. Také se používá pozice prstů, kdy je ukazováček uzavřený palcem. Ukazovaček má přímou souvislost s třetí čakrou a má představovat egoistickou energii a také mužskou část ženy. Palec pomáhá v této pozici potlačit ego a umožňuje využívat více kapacitu pravé mozkové hemisféry.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.