Kineziologie I. díl: Účinně zázračná pomoc

Napsala | 09.05.2011

První pomoc]V dnešní době existuje mnoho metod, jak člověku pomoci nejen v oblasti zdraví, ale také psychiky zároveň. Jednou z těchto metod je i čím dál známější kineziologie, která je nejen zajímavou, ale hlavně účinnou metodou, jak se zbavit strachu, problémů, nemocí ale také metodou, jak do hloubky poznat sám sebe a uvědomit si, či objevit věci, které nosíme uložené hluboko ve svém podvědomí.

Jedná se o metodu alternativní medicíny, která je uznávána nejen lékaři a psychology, ale také učiteli i laiky po celém světě. U nás se tato metoda také stalé rozšiřuje a je jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších metod.

Kineziologie je v podstatě studium svalů a pohybu těla. Název je odvozen z řeckého kinesis, což znamená v překladu pohyb. Cílem této metody je udržování zdravotního i psychického stavu za pomocí svalů lidského těla. Metoda je tedy založena na faktu, že každá skupina svalů v lidském těle je vázána na další části těla, to znamená k orgánům, trávicímu ústrojí, zažívacímu ústrojí, či k žlázám, kostem, nebo krevnímu oběhu. Tělo je v pořádku poté, co jsou v dobré formě i jeho svaly.

Terapeut, který kineziologii provádí, zkontroluje celkový stav těla podle toho, jak svaly při vyšetření reagují na jemný tlak terapeutových rukou. Na negativní informace svaly reagují oslabením, na pozitivní reagují naopak zpevněním. Každá fyzická či psychická nepohoda se tedy projeví na svalech pacienta, který toto vyšetření nemůže ovládat, vychází tedy zcela z jeho podvědomí.

Negativní emoce zablokují proudění energie v oblasti mozku a poté i v příslušné části těla, kterou daná oblast řídí. Toto zablokování energetických toků je způsobeno buď nemocí, nebo stresem, ale také traumaty, které jsou v podvědomí uloženy dokonce nejen z raného dětství, ale až z prenatálního období. Následkem tohoto se rodí různé fyzické, či psychické nemoci a stávají se chronickými. Podle teorie mohou stresové situace zablokovat až neuvěřitelných 75 % mozku.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.