Kegelovy cviky: K lepším sexuálním prožitkům

Napsala | 20.02.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Láska a sex] Kegelovy cviky jsou souborem poměrně jednoduchých cviků, které mají za úkol posílit svalstvo pánevního dna. Tyto svaly obepínají, jak ústí močové trubice a anální otvor, ale také poševní vchod u žen. Stejně jako všechny svaly na našem těle i tyto svaly postupem času ochabují. Podílí se na tom mnoho faktorů, jako je věk, nadváha, prodělané operace, porody a jiné.


Tyto cviky byly představeny v roce 1948 Dr. Arnoldem Kegelem. Cviky jsou poměrně známé a v dnešní době rozšířené. Jejich procvičováním se zejména u žen může dosáhnout vyšší vzrušivosti, vaginální lubrikace a také se dá snadněji dosáhnout orgasmu. U mužů tyto cviky zajišťují lepší erekci a také oddálení ejakulace. Celé cvičení spočívá v zatínání svalstva.


Kegelovy cviky mohou řešit nejen sexuální problémy, ale také problémy močové trubice a tedy inkontinence. Doktor Kegel vynalezl tyto cviky pro ženy, které měly problémy s inkontinencí a při jejich cvičení mnohé pacientky zjistily, že se nezlepšily jen tyto problémy, ale zároveň došlo i ke zlepšení v jejich sexuálním životě. O přínos těchto cviků nejsou připraveni ani muži, kteří pravidelným cvičením mohou dosáhnout prodloužení a zkvalitnění jejich erekce.

Cviky jsou tedy vhodné pro ženy po porodu a také pro ženy s poruchami sexuálních funkcí. Cviky mohou cvičit také muži s problémy s inkontinencí a poruchami erekce.

Kegelovy cviky: Čtyři fáze

Před cvičením Kegelových cviků je důležité rozpoznat svalstvo, které chceme posilovat. Cviky slouží k posilování pánevního dna.

Stáhněte proto svěrací svaly k sobě. Pokud se vám podařilo stáhnout správné svaly, ucítíte pohyb svalstva směrem vzhůru. Žádné jiné svaly, kromě pánevních, by se neměly stahovat. Dbejte na správné dýchání a dech nezadržujte. Cvičení po identifikování správných svalů vám už půjde snadno.

Svaly stahujte vždy co nejpevněji a cvik desetkrát opakujte. Při stažení se snažte vždy vydržet šest až osm sekund. Cviky opakujte alespoň třikrát denně. Při cvičení se vám může zdát, že budete mít pocit, že musíte zadržovat dech. To však není dobré. Proto pamatujte na dýchání a to si kontrolujte. Dýchejte především do břicha.

Dalším jiným způsobem posilování pánevního dna u žen mohou být Venušiny kuličky nebo gelové kuličky, které se zavedou do pochvy a přitom se svírají svaly.

Přečíst  Jaro: Zelená rovná se zdraví

Cvičení Kegelových cviků má celkem čtyři fáze

:
První fází je správná příprava a lokalizace svalů. Uvědomte si, kde se svaly pánevního dna nacházejí a naučte se je vnímat. Cvičení je nejlepší provádět po ránu, kdy svaly nejsou moc aktivní, a cvičení je náročnější. Opakovaně zatínejte a povolujte svaly pánevního dna. Pozornost zaměřte na stahování svalů a jejich uvolnění.

Dalším krokem je nácvik správného a hlubokého dýchání. Dýchejte vždy do břicha. Hluboké břišní dýchání zajišťuje masáž srdce a vnitřních orgánů. Posiluje také břišní svalstvo. Při dýchání se položte na záda, kolena pokrčte a obě ruce položte pod pupík. Nadechněte se nosem a dýchejte do svých rukou. Při správném provedení se břicho roztahuje a vydouvá. Nemělo by se propadat. Vydechujte pomalu a dlouze ústy. Dýchejte volně a přirozeně.

Třetí fází cvičení je samotný nácvik izolovaných svalů. Jde o to naučit se správně a odděleně stahovat svaly konečníku a svaly pochvy. Oddělit tedy svaly hýžďové a břišní, které by se při cvičení zapojovat neměly. Pokud máte pocit, že tlak svalů je nutí k sobě přibližovat, cvičení provádíte správně.

Posledním krokem je správné posilování svalů. Cvičte ráno, ale také klidně v průběhu dne, kdy si vzpomenete. Zkuste provést 80 až 300 stahů za den.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..