Jeden měsíc bez masa?

Napsala | 26.03.2014
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Hovězí maso]Maso je všeobecně pro naše tělo hodně důležitou složkou potravy, nicméně je dobré ho jíst rozhodně s mírou a člověk si ho tedy nemusí dopřávat každý den a to třeba několikrát. Život je v mnohých směrech výzva lidé by tyto výzvy měli akceptovat a zkoušet.

Co takhle si dát jako jednu svoji osobní výzvu, že třeba následující měsíc se vyhnete masu a nebudete ho po celý měsíc konzumovat ani v jednom provedení nebo zpracování. Je to docela hodně velká výzva, ale každá výzva vám něco dá a posune vás o něco dále.


Jeden měsíc bez masa se dá zvládnout a pokud má člověk silnou vůli, rozhodně je to nejlepší věc, kterou můžete udělat. Měsíc bez vody by byl podstatně horší, ale vodu člověk potřebuje, kdežto maso člověk výrazně nepotřebuje. Sice mu rychle dodává živiny a díky masu máte pevnější kosti a celou stavbu těla, nicméně jeden měsíc jako výzva bez masa se rozhodně zvládnout dá.

Pokud máte tedy silnou vůli a máte rádi nové výzvy, zkuste si dát třeba jako předsevzetí, že budete každý měsíc vynechávat nějakou složku svého jídelníčku. Proč tedy nezačít hned první měsíc například masem, druhý si nedopřávat cukry a další třeba těstoviny?

Jedná se o jistou výzvu, která jednak pomůže vaši vnitřní osobnosti, díky které zjistíte, jak silnou máte vůli a zda jste schopni celý měsíc nekonzumovat nějakou věc, kterou si na začátku určíte. Jedná se o celkem pozoruhodnou věc, kterou lidé nepřijímají a pokud celý měsíc vydržíte nejíst například maso, nebo těstoviny, rozhodně to pomůže vašemu tělu.

Jeden měsíc bez masa je rozhodně hodně velký krok pro vaši osobnost a pokud toto v uvozovkách předsevzetí dodržíte, rozhodně se o svoje pocity a zážitky podělte s našim portálem komentáři pod tímto článkem. Budeme se na ně těšit a doufáme, že vám měsíc bez masa něco přinese.

Přečíst  Ájurvédská strava
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..