Jak pečovat o pleť v zimním období

Napsala | 13.12.2010

Zimní makeup]Každým dnem více a více na nás útočí mrazíky a zima. Co uděláte, když nám je zima? Oblečete se, ale pleť neschováte, maximálně, když si vezmete příklad od žen, které vyznávají určitě náboženství a chodí celé zahalené, ale my chceme ukazovat naše krásné růžové líčka a plné nepopraskané rty. Jak toho docílit, aby i v zimním období jsme byli svěží, krásné?

Základem je krém, mastnější, hutnější a kvůli sluníčku i s UV filtrem. Používat takto mastnější krém denní i noční, prostě se patlat, patlat a patlat. Hlavně lidé s citlivější pletí by měli tyto krémy používat. Doporučuje se například s mandlovým olejem.

Dále byste neměli v zimním období používat nešetrné čistící vody s alkoholem, které jsou naopak vhodné v létě, kdy je pleť teplem mastnější. Také byste si měli dávat pozor na horkou vodu na obličej, stačí vlažnější, protože přechod ze zimy do tepla je pro pleť nejzásadovějším a tímto to zmírníme. Odličovací tamponky používat ne s odličovací vodou, ale spíše s odličovacím mlékem a jemně pleť zbavit šminků. Velmi skvělý blahodárný účinek na pleť je maska či masáž obličeje a dekoltu. Pleť se vám prokrví a nebude tolik napnutá.

Samozřejmě na rty používejte balzám či krém anebo lesk či vyživující rtěnka, aby rty byly stále hydratované. Mějte ho vždy po ruce v kabelce. V horách si dávejte pozor na oči, sluneční brýle jsou skvělou ochranou, ale také krém s vyšším UV filtrem není k zahození a do kabelky se vám určitě také vejde.

K zahození pro pleť není ani váš make-up, který působí na pleť jako na tělo kabát. Ochrání a skryje pleť před mrazíky, které se chtějí vloudit do pleti. Je to taková nejzákladnější ochrana.

Takže dámy, krém, balzám a jsme připraveny na mrazíky.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.