Jak nám pomáhá Bachova květová terapie?

By | 09.11.2020

Negativní emoce sužují naši duši, ale nejenom to. Stávají se zároveň spouštěcím impulsem různých nemocí. Jak se ale negativních emocí zbavit? Málokdo dokáže sám s negativními emocemi pracovat natolik, aby neničily jeho duši nebo se neproměnily v nepříjemnou chorobu. Jednou z cest, jak negativní emoce odbourat aniž by někomu ublížily, je Bachova květová terapie.

Hledá jemnější způsoby léčby

Co si vlastně máme pod pojmem Bachova květová terapie představit? Musíme začít u samotného jejího tvůrce britského doktora Edwarda Bacha (1886–1936). Tento lékař si zakládá úspěšnou praxi v Londýně, ale přesto cítí, že není spokojen. Uvědomuje si, že medicína pouze léčí vnější příznaky nemoci. Nehledá její příčinu, nezabývá se duševním stavem člověka. Přitom právě duševní stav má naprosto zásadní vliv i na tělesné zdraví. Je třeba hledat příčiny nemoci, které tkví v duševním nesouladu, nepořádku. Doktor Bach proto začíná hledat jiné, jemnější a přirozenější způsoby léčení, které by lidské duši a tělu pomohly dostat se do rovnováhy.

Negativní pocity uvádí do harmonie

Sáhne po rostlinách, z nichž začal vyrábět léčivé esence. Jakmile zjistí, že jsou účinné, opouští svoji dosavadní praxi a věnuje se plně přípravě esencí. Celkem vytvoří 38 esencí z 37 rostlin, poslední je z pramenité vody. V tu chvíli si již je jist, že má v ruce dílo, které lidem pomůže. Do přípravy Bachových kapek zasvětí i své přátele, kteří po jeho smrti pokračují v jeho díle. Příčinou nemocí je podle něj disharmonie mezi lidskou psychikou a fyzickým tělem. Ředění jeho kapiček vychází z podobného principu jako homeopatie. Kapičky dokážou působit u úzkostí, deprese, šoků, nervozity. Negativní stavy pomáhají přeměňovat na pozitivní, čímž umí ovlivnit jak psychický, tak i fyzický stav člověka. Ačkoli tato přírodní metoda má i své kritiky, řada léčitelů ji úspěšně využívá.

Přečíst  Tradiční čínská medicína: Ledvinový okruh
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..