Imunitní systém: Nejdůležitější ochrana našeho zdraví

Napsala | 08.02.2011
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Imunitní systém]Každý den je naše tělo vystaveno útokům tisícům bakterií a virů. Setkáváme se s přenašeči různých nemocí a infekcí. Za to, že se těmito nemoci nenakazíme, zodpovídá jediná věc. Imunitní systém.

Imunitní systém, v jiném slova smyslu obranyschopnost. Jejím úkolem je chránit naše tělo proti různým parazitům a plísním, bakteriím a virům. Je to zároveň nejdůležitější složka našeho těla. Obzvláště bakterie na nás číhají všude. Na tlačítkách, klikách, všude, hlavně na veřejných prostranstvích se to bakteriemi jenom hemží.

Když náš imunitní systém selže, jsme náchylní na každou sebemenší nemoc, bakterii, vir. Tento problém se týká hlavně nemocných A.I.D.S. protože ti často umírají právě na nějakou banální infekci, či nemoc, v momentě, kdy selže jejich imunitní systém, který tato nemoc potlačuje.

Imunitní systém funguje na bázi červených a bílých krvinek. Červené krvinky přenášejí po těle kyslík, zatímco bílé se starají o obranyschopnost těla. Bílé krvinky ničí všechny viry a bakterie v těle, dokonce jsou tak schopné, že ničí i buňky, které jsou nějakou nemocí nakažené.

Lidské tělo je zkrátka dokonalé. Když se říznete, do rány se vám může dostat nějaký vir. Bílé krvinky ho ničí právě v místě vašeho poranění. Vir je zneškodněn a rána se zahojí. V opačném případě, pokud se vir rozšíří do těla, si tělo dokáže na vir vytvořit protilátky. Ta zastaví rozšiřování viru. Navíc, si tělo pamatuje každé infikování určitým virem, a pokud se jim někdy nakazíte, nejen že budete mít vytvořeny protilátky, ale budou se vám tvořit rychleji. Někdy vytváření protilátek trvá dny i týdny, někdy i měsíce. A pokud bojuje tělo s virem, kterého doposud neznalo, proces je dlouhý.

Lidské tělo má také neuvěřitelnou schopnost regenerace. Imunitní systém navíc nefunguje na sto procent přímo po narození. Proto je důležité novorozence očkovat.

Imunitní systém se v průběhu dospívání vytváří, v dospělosti funguje naplno, ale na stáří se opotřebovává. Proto je důležitého v průběhu celého lidského života systému pomáhat a podporovat jej různými vitamíny a prostředky na jeho posílení. Důležitá jsou hlavně probatika, které jsou schopné imunitní systém nastartovat a ke všemu podporovat správné trávení. V období nemoci je vhodné probatika a přísun enzymů zvýšit.

Přečíst  Květiny III. díl: Jedovatý tulipán
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..