Dýňová semínka: Zdravé chřoupání

Napsala | 25.05.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Dýňová semínka získáváme, jak název napovídá, z dýně. Někdo je má rád a někdo je rád nemá.

Pravdou však je, že dýňová semínka jsou velice zdravá a navíc i dobře chutnají. Obsahují v sobě totiž zinek, draslík, železo, mangan, měď, fosfor, selen, vápník, hořčík a mnoho vitamínů skupiny B a E. Také obsahují vitamíny A a D. Zinek, který je obsažený v dýňových semínkách může napomoci mužům v problémech s prostatou. Národy, které konzumují dýňová semínka, často mají totiž dle výzkumu mnohem menší výskyt problémů s prostatou.

Obsahují také nenasycené mastné kyseliny. Pomáhají snížit cholesterol, vysoký tlak a potlačují rizika infarktu nebo mrtvice. Obsahují také látky, které mají za úkol zpomalit stárnutí.

Navíc semínka pomáhají i na infekci močových cest a jsou pro to vhodné pro ženy, které tímto onemocněním chronicky trpí.

Ze semínek se vyrábí i dýňový olej a extrakt ze semínek, které se užívají v zájmu prevence před těmito onemocněními.

Dýňová semínka se chřoupou samotné, nebo se opraží na pánvičce a můžou se i posolit pro samotné chřoupání. Jinak se přidávají do salátů, těstovin, karbenátků, masových směsí a jiných. Také se mohou přidat na různé dezerty a používají se místo oříšků.

Dýňový olej je zase vhodný také do salátů anebo pro jakoukoli práci s pánvičkou. Je mnohem zdravější než běžné oleje.

Také se přidávají do omáček a doporučuje se semínka na pár hodin ponořit do vody před použitím, aby se tak mohly aktivovat enzymy, které semínka obsahují.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Olivy II. díl: Výborná chuť a zdraví v jednom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..