Dýchání: Lék na problémy

Napsala | 26.07.2015

Když se narodí dítě a přijde na tento svět, první, co udělá je, že se nadechne a rozpláče. Svému okolí tak prozradí, že je tady. A když člověk z tohoto světa odchází, vydechne naposledy. Celý lidský život tedy začíná dýcháním a dýcháním také skončí.

Dech je také nejmocnějším lékem. Bohužel většina z nás vůbec nevnímá, jak dýchá. Zapomínáme často správně dýchat a je to velká škoda. Místo toho, abychom se soustředili na náš dech, se soustředíme na věci, které tu máme dány jen na nějaký čas. Soustředíme se na majetky, domy, auta, oblečení a jídlo a nesoustředíme se na náš dech. Právě dech však může vyléčit spoustu našich zdravotních problémů. Ve vlastním dechu je totiž ukryto mnoho tajemství.


Lidé často dýchají jen velmi povrchně, a proto mají spoustu zdravotních a psychických problémů. Ne nadarmo se meditace dává velký důraz na dech. Naši předkové dávno věděli, proč je důležité správně dýchat a snažili se tyto vědomosti přenést na své potomky. Právě díky dechu má každý člověk v sobě obrovskou sílu uzdravovat se z nemocí a z psychických stavů. Spousta lidí se dokázala uzdravit, když se naučili správně dýchat. Lékem nejsou prášky, ale náš dech. Ten dokáže uzdravit mnoho zdravotních problémů.

Smutný člověk se dlouze nadechuje a dlouze vydechuje. Takto dýchá i člověk, který se lekne, pláče nebo se raduje. Děti jsou plné energie především díky tomu, že správně dýchají. Dospělí už správně dýchat tolik neumí, a proto se brzy unaví. Většina nemocí proto pochází z nesprávného procesu dýchání.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.