Drahé kameny XXXVII. díl: OBSIDIÁN

Napsala | 05.08.2012

Obsidián je černý, někdy hnědý, rudý, nebo zlatavý kámen, často však černý s šedými skvrnami,

Tento kámen se dodnes nalézá v USA a Mexiku.

Obsidián se vždy užíval k nabytí ochrany, klidu, sebevědomí, také k věštění a uzemnění.

Tento kámen je kamenem projektivním, jeho planetou je Saturn a elementem oheň. Obsidián zavádí svého majitele do jeho nitra a na povrch vynáší nejvyšší pravdu. Také dává na odiv nevyřešené spory, které jsou uloženy hluboko v podvědomí. Obsidián je velice silný ochranný kámen.

Svého nositele má chránit před magickými silami, negativitou a zlem jako takovým. Nositele ochraňuje před negativními vlivy, ale zároveň může zlým lidem pomoci v jejich nehezkém jednání.

Obsidián přináší víru v sebe sama a vlastní schopnosti. Někdy však může přinést i deprese. Také pomáhá prolomit blokády, pomáhá rozvíjet logické myšlení a pomáhá od vnějších vlivů. Je vhodný pro studenty jako amulet ke zkouškám. Pomáhá i při důležitých rozhodnutích.

Jelikož je obsidián kamenem silným a může mít dvojaké účinky, doporučuje se nosit s křišťálem, který jeho sílu reguluje.

Z hlediska léčebného využití pomáhá obsidián při zažívacích problémech, detoxikaci těla, pomáhá snížit bolest při artritidě a také pomáhá při problémech s klouby. Je vhodný i na záněty, které vyvolaly bakterie. Dá se říct, že působí jako přírodní antibiotikum.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.