Drahé kameny XXXIII. díl: MALACHIT

Napsala | 08.05.2012

Malachit]Malachit je jedním z nejkrásnějších kamenů. Jeho barva je zelená s různými sytě zelenými odstíny, na kterých je často viditelná proužkovaná, či květnatá kresba.

Dodnes se nalézá v nalezištích v Německu, Rumunsku, Rusku, Maroku, Namibii, Austrálii, Zaire, Zambii, Kongu, Indii, Číně, Mexiku, USA, Kubě, nebo Chile.

Tento kámen je kámen ochrany a moudrosti. Přináší harmonii, děti ochraňuje před pády. Spojuje cit s rozumem, pomáhá při meditaci a harmonizuje jednání i myšlení. Pomáhá odhánět stud. Výborně pohlcuje negativní energie, navíc dokáže ochránit na cestách. Také čistí tělo. Pomáhá uklidnit nervy a navozuje klidný spánek. Je pomocníkem při uzavírání důležitých obchodů. Pomáhá otevřít srdce a čistit čakry. Tento kámen je velice choulostivý, a proto mu vadí i voda. Čistí se například meditací a nabíjí se na křišťálu bez přímého slunce.

Z hlediska léčebného využití jde o kámen, který dokáže léčit pohlavní nerovnováhu, menstruační bolesti, ale také pomáhá při porodu. Je dobrý na astma, zlomeniny, také při závratích, či epilepsii. Pomáhá na otoky kloubů, při problémech s artritidou, slezinou, či slinivkou. Posiluje imunitní systém a také pomáhá čistit játra. Je vhodný i při skleróze, či revmatismu, také pomáhá při otravách, či problému se zrakem. Pomáhá podpořit srdeční činnost a také žaludek. Odstraňuje citové bloky.

Autor obrázku: Digon3
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.