Drahé kameny XXV. díl: JANTAR

Napsala | 17.02.2012

Jantar]Jantar je zvláštní odrůdou drahých kamenů. Není to totiž tak úplně kámen. Je to zkamenělá pryskyřice stromů s kousky rostlin i hmyzu.

Barvu má tato zkamenělina žlutou, až zlatavě hnědou.

Dodnes se nalézá na nalezištích v Itálii, Rusku, Polsku či ve Velké Británii.
Odjakživa se užívala k nabytí peněz, síly, krásy, obchodních úspěchů a také při léčení.

Jantar má v sobě projektivní energii a jeho planetou je Slunce. Pokládá se za silný a velmi ochraňující kámen. Napomáhá pohltit negativitu a naopak pomáhá nastolit rovnováhu. Dříve se užíval hojně k provádění různých rituálů. Napomáhá větší trpělivosti a rozhodování. Zvyšuje také důvěru. Lidem, kteří hledají lásku, přitahuje partnera i přátele. Zvyšuje krásu svého nositele. Výborně chrání děti proti různým neštěstím. Čistí čakry a pomáhá uzemňovat. Naplňuje naše tužby a napomáhá podpořit vnitřní klid. Také pomáhá ke stimulaci paměti.

Z hlediska léčebného využití je výborným ochráncem zdraví. Jantar pomáhá léčit žaludek, játra, krk, štítnou žlázu, slezinu, močový měchýř, ale i klouby. Pomáhá od migrén a bolestí hlavy. Také pomáhá při problémech s ušima, se zuby, s revmatismem či při problémech s křečí. Napomáhá navodit libido, odbourává frigiditu i impotenci. Když se drží v ruce, dokáže jantar snížit dokonce i horečku.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.