Drahé kameny VI. díl: AVANTURÍN

By | 16.01.2021

Aventurín zelený]Avanturín je kámen, který se užívá k nabrání mentální síly, ke zlepšení zraku, nabytí peněz, klidu, štěstí a k léčení zdravotních problémů.

Název Avanturínu pochází z italského slova a ventura, což znamená náhodou. Jde o druh skla, který náhodou vynalezl roku 1700 italský sklář, který pocházel z ostrova Murano u Benátek.

Dodnes se těží v Brazílii, Indii, USA, Zimbabwe a na Uralu.

Avanturín je kamenem projektivním, jeho planeta je Merkur a element vzduch. Také je kamenem štěstí, má kladný účinek na vše, co souvisí s majetkem a bohatstvím. Je vhodný k ochraně domu a zahrad proti geopatogenním zónám, také pohlcuje smog z elektrospotřebičů a ochraňuje před škodlivým zářením z mobilních telefonů.

Posiluje rozhodovací schopnosti, zároveň zvyšuje vytrvalost a vnímavost, povzbuzuje kreativitu a také inteligenci. Zavádí zpět do minulosti a odkrývá současné nerovnováhy. Napomáhá k rovnováze mezi energií mužskou a ženskou.

Avanturín se užívá k léčbě štítné žlázy, také je to prevence proti arterioskleróze a alergii. Krevní tlak udržuje v rovnováze, napomáhá metabolismu, snižuje cholesterol v krvi, napomáhá od migrén a příznivě ovlivňuje zrak. Je dobrý na nadledvinky, dutiny, srdce, urogenitální a svalový systém.

Avanturín modrý působí jako duševní léčitel.

Avanturín zelený napomáhá uklidnit a také utišit negativní emoce. Působí proti negativům, navozuje pohodu a je dobrý na problémy se žaludkem.

Avanturín červený sluneční působí proti depresím a chmurám a dodává vitalitu.

Autor obrázku: Aventurín na Wikipedia.org, licence CC

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Vybíráme psa – zvolte si jej podle znamení horoskopu? 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..