Drahé kameny LVI. díl: TURMALÍN / TOURMALINE

Napsala | 12.01.2013

Turmalín]Turmalín, kámen několika barev, pochází z nalezišť z USA, Srí Lanky, Kanady, Mexika, Brazílie, ČR, Ruska a Madagaskaru.

Užíval se vždy k nabytí energie, klidu, léčení, radosti, peněz, lásky a k dobrému obchodu.

Každý turmalín je přiřazen k jiné planetě a elementu daného barevného odstínu.

Turmalín je kámen, který nemá nikdy nepříznivé účinky. Majiteli přináší radost, pohlcuje vše negativní, odbourává stres, zlost i strach. Jde o ochranný kámen šamanů. Čistí a harmonizuje čakry, pomáhá odstranit bloky a udržet v rovnováze ženskou a mužskou energii. Pomáhá zvýšit energii, sebedůvěru a nezávislost.

Z hlediska léčebného využití jde o výborného léčitele těla i duše, napomáhá zvýšit imunitu i dětská onemocnění. Pomáhá na srdce, páteř, porod a při dyslexii.

Skoryl – černý turmalín

Jde o kámen receptivní, planetou je Saturn, elementem oheň. Jde o nejběžnější odrůdu turmalínu. Je to ochranný kámen, odstraňuje negativní energii různých druhů. Odbourává stres a nastoluje harmonii. Pomáhá deaktivovat patogenní zóny a záření elektrických přístrojů. Pomáhá na virové nemoci, bolesti a nervový systém.

Rubelit – červený turmalín

Jde o projektivní kámen, jeho planetou je Mars a elementem oheň. Dává chuť do života, energii, odvahu, lásku, pomáhá na křeče.

Verdelit – zelený turmalín

Kámen receptivní, planetou Venuše, elementem země. Magnet na peníze a úspěch, prosperitu a bohatství. Pomáhá detoxikovat, zahnat únavu, snížit hmotnost a zklidnit hyperaktivitu.

Indigolit – modrý turmalín

Kámen receptivní, planetou Saturn, elementem voda. Odbourává stres, přináší klid, věrnost, toleranci, komunikaci. Příznivý na ledviny, močový měchýř, hrtan, plíce, jizvy, mozek a popáleniny. Pomáhá na vady řeči a nerovnováhu v těle a přináší klidný spánek.

Růžový turmalín

Kámen receptivní, planetou Venuše, elementem voda. Přitahuje lásku, přátelství, moudrost, pomáhá na kůži, srdce, plíce a žlázy.

Melounový turmalín

Kámen projektivní, planetou Mars a Venuše, elementem oheň a voda. Jde o turmalín, který se skládá z červeného v zeleném. Pomáhá vyvážit ženskou a mužskou energii. Přitahuje lásku, přátelství. Odežene strach a deprese. Regenerace na nervy.

Autor obrázku Kluka, url: Turmalin_arbuzowy,_Madagaskar.JPG, licence: Creative Commons
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.