Domácí kosmetika: Záruka jistoty

Napsala | 09.04.2012

Hezká žena]Už vás omrzelo neustále kupovat průmyslově vyráběnou kosmetiku? Nevěříte, že skutečně obsahuje přírodní látky a pomáhá tak, jak uvádí výrobci na obalu? Není nic jednoduššího, než si kosmetiku vyrobit sami a to přímo u vás doma.

Na výrobě vlastní kosmetiky není v podstatě nic komplikovaného. Člověk jen musí mít nějaký návod a vědět, jak a co vyrobit.

Pokud si toužíte udělat radost nějakou pleťovou maskou, věřte, že dobrou volbou je smíchat olej s medem a rázem máte vynikající pleťovou masku. K výrobě této masky je vhodnější použít olivový olej. Polévkovou lžíci olivového oleje smícháme se lžící medu a do toho přidáme i lžíci citrónové šťávy. Poté stačí jen promíchat a opatrně nanést na obličej. Teď se stačí jen uvelebit a relaxovat a až po půl hodině masku smýt. Vaše pleť by měla být hladká, vláčná a vypnutá.

Pokud snad toužíte po nějakém šampónu z bylinek pro krásu svých vlasů, stačí jen velice málo. Zhruba ve stopadesáti mililitrech převařené vody nechejte rozpustit olivové mýdlo. Poté přidejte dvě kapky esenciálního oleje. To vše nechejte odstát až do druhého dne.

Teprve až druhý den můžete pomalu přidat vybrané bylinky, kterými mohou být kopřiva, heřmánek, či bříza. Po vhození bylinek do směsi nechejte dvě hodiny louhovat. Šampón se poté procedí do lahvičky a může se hned užívat.

Heřmánek dokáže zklidnit pokožku hlavy a také dodává vlasům lesk. Kopřiva podporuje růst vlasů a omezuje jejich vypadávání. Bříza je naopak vhodná na lupy a mastnotu.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.