Datum narození a zdraví – lze to spojit?

Napsala | 07.01.2019

Velká spousta lidí si z horoskopů, znamení a věštby obecně tropí žerty. Přece vás nemůže ovlivnit to, v jakém dni jste se narodili, a nemůže vás ovlivnit, v jakém znamení se narodíte. Nebo ano? Záleží na tom, zda horoskopům věříte. Když si však přečtete charakteristiku jednotlivých znamení, určitě se v nich alespoň okrajově poznáte. Někoho vystihují naprosto, někdo se v tom v některých ohledech poznává.

Datum narození a zdraví

V posledních výzkumech, které se objevovaly okolo znamení, a data narození se ukázalo, že by i z data narození bylo možno zjistit, jaké choroby se u vás mohou objevit, co všechno vás může (ale také nemusí) sužovat. Věda obecně nebývá dvakrát nadšená z duchovna a esoteriky obecně, protože to přeci nejde jednoduše vysvětlit, není to ničím podloženo, neexistují důkazy. Právě měsíc narození může mít poměrně výrazný dopad na vás a na to, jaké nemoci vás mohou sužovat nebo jaké nemoci se u vás mohou objevit. Tak trochu už s něčím podobným přišel Hippokrat.

Poukázal na fakt, že lidé, kteří se rodí v měsících, které disponují vyšší prašností, mohou mít větší problémy s alergiemi a mohou mít také astma. Co tedy vědci zjistili? Lidé, kteří jsou narozeni v zimních měsících, mohou více, než jiní, trpět kardiovaskulárními nemocemi. V zimě narozeni lidé se budou méně potýkat s respiračními či neurologickými nemocemi. Ti, kteří se narodili naopak na podzim mají vcelku klid od kardiovaskulárních nemocí. Naproti tomu je mohou sužovat problémy s reprodukčními orgány, s respiračními onemocněními nebo také s nemocemi neurologického rázu.

Samozřejmě datum narození není jediným a hlavním kritériem a ukazatelem. Lidé narozeni na podzim mohou trpět nemocemi srdce a vůbec kardiovaskulárními nemocemi. Důležitá je také genetická predispozice, jak se matka chovala v těhotenství, jakými nemocemi prošla, co všechno se během porodu stalo a podobně.

Přečíst  Příběh, který nám zachránil manželství
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..