Citron

Napsala | 08.08.2012

Citron]Citron je zejména v letních měsících nepostradatelnou složkou různých osvěžujících nápojů, letních pokrmů a hlavně salátů. Citron někteří pro jeho kyselou chuť užívají méně a jiní, kteří jeho kyselou chuť zbožňují více. Ale citronu by se neměl bránit nikdo. Je totiž velice zdravý.

Citron je výborný pomocník v podpoře obranyschopnosti organismu. Protože se v létě dost potíme, je tu citron od toho, aby nám dodal ztracené minerály a glukózy. Pokud se navíc citron užívá pravidelně, dokáže nás zbavit bolestí hlavy, upravit trávicí potíže a odhání od nás úzkost.

Citron navíc stimuluje krev a pomáhá snížit krevní tlak. Navíc podporuje tvorbu střevní a žlučové sekrece.

Pro jeho kyselost se však doporučuje užívat citron zředěný. Je vhodné ho přidávat do sklenic s vodou, kterou tak udělá příjemně osvěžující. Navíc tím čistí naše tělo od škodlivých toxinů a odpadních látek a přispívá tak k čištění organismu. Citron má pozitivní účinky i na naši kůži. Kůže je čistá a má správnou barvu. Je vhodné ho zařadit do jídelníčku, i pokud regulujeme váhu.

Citron je nepostradatelný pomocník v kuchyni, kromě dezertů a jmenovaných salátů a nápojů je nezbytnou přísadou i při úpravě ryb. Často se také dává na jednohubky, například s uzeným lososem, kdy dodává správnou chuť. I citronová zmrzlina dokáže v létě příjemně osvěžit a například citron s tonikem je také vhodná kombinace. S citronem můžeme experimentovat, jak jen budeme chtít.

Citron: Pleťová voda

Citron je nepostradatelnou složkou i v kosmetice. Pro jeho příznivé účinky nachází v kosmetice své místo. I zde platí, že je lepší užívat citron zředěný. Citron je vhodný pomocník i na čištění kůže, kůži dokáže zesvětlit a dobře pročistit.

Pokud chcete dopřát svým rukou kvalitní péči, zkuste smíchat citron s růžovou vodou a potírat ji do pokožky rukou. Pokud trpíte drsnou kůží na rukou, zkuste u toho ještě třít krystalický cukr zároveň se šťávou, dokud se cukr zcela nerozpustí. Kůže na rukou se vám zlepší a nebude tak hrubá.

Pokud trpíte na mastnou pleť, je pro vás citron ten pravý pomocník. Zkuste vymačkat šťávu z citronu a zředit ji s vodou a touto vodou poté omývat pleť. Pokud vás pleť pálí, je potřeba přidat vodu. Pleť je zapotřebí jemně osušit ubrouskem nebo kapesníčkem. Citron pomůže vaší pleti obnovit rovnováhu kyselin a odstraní přebytečný maz. V létě je navíc toto ošetření pleti nejen potřebné, ale také osvěžující.

Navíc vodu s citronem můžete i zmrazit a vzniklým ledem poté potírat mastná místa. Pokud vás však pokožka svědí či pálí při použití s citronem, přestaňte citron používat. Vaše pokožka je velmi citlivá a citron jí může vadit.

Pokud se chcete postarat i o své vlasy, zkuste smíchat šťávu z citronu s vodou a spláchněte tím vlasy. Citron dodá vlasům jas.

Citron se přidává i do různých krémů a šampónů právě pro své příznivé účinky. Vyzkoušejte tak i vy kvalitu citronu na svém těle a nechte se jím hýčkat.

Nepřehlédněte:

  • Limetka: Osvěžující ovoce – Limetka se řadí do citrusů a je velmi podobná citrónu. Liší se jen tím, že její plod je menší, méně kyselý a také je zelené barvy.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.