Tradiční čínská medicína: Ledvinový okruh

By | 20.07.2020

Tradiční čínská medicína: Ledvinový okruh]Ledviny připomínají svým tvarem fazole a mají hlavní úkol, kterým je čištění krve a odpadních látek. Jsou orgánem, kde se nejčastěji nacházejí toxická ložiska.

Ledviny mají za prvek vodu a jejich obdobím je zima. Závisí na nich celý krevní oběh. Pokud fungují špatně, je ohrožený krevní oběh a následně celý organismus.

S ledvinami velmi úzce souvisí také pohlavní ústrojí. Ženy, které trpí opakovanými záněty močového měchýře nebo ledvin mají často v nepořádku i mikroflóru pohlavního ústrojí.

S okruhem ledvin je spojena i celá další řada orgánů. Je to močový měchýř, který tvoří s ledvinami základní pár orgánů tohoto okruhu. Dále to jsou však i kosti, klouby, zuby, mícha, děloha, vlasové folikuly, prostata i vaječníky. Je tedy vhodné detoxikovat okruh ledvin.

Toxická ložiska v ledvinách jsou většinou tvořena hlenem z nadměrného požívání mouky a mléka a organismus je špatně zpracovává. Často se můžeme setkat i se solemi kyseliny močové, puriny z masa a dalšími škodlivými látkami, kvůli kterým nemohou ledviny správně filtrovat krev.

Ledviny ovlivňují také protiplísňovou imunitu, která je pro správné fungování organismu nepostradatelná. Nadměrné množství plísní podporuje hormonální nerovnováhu, které vede ke gynekologickým potížím, výtokům a zánětům močových cest.

Ledviny nejvíce ze všeho oslabuje úzkost. Je to pocit velkého balvanu, který na vás leží, aniž byste si prošli strachem či stresem. Přijde to úplně náhle. Cítíte, jak se vám třesou ruce, svírá se vám hrdlo a oči roztržitě těkají v prostoru. U úzkostlivých lidí je velká pravděpodobnost, že jejich ledviny nepracují správně.

Ledviny zodpovídají za filtraci krve a zabraňují tomu, aby se do nich dostával toxický odpad. Pokud tedy fungují správně, dokážou svou funkci vykonávat na sto procent. Ledvinový okruh však bývá často oslabován patologickou energií, vyvolanou toxiny a to mikrobiálními, anorganickými i organickými, často však také negativními emocemi. Třeba úzkostí.

Přečíst  Jak nám pomáhá Bachova květová terapie?

Ledviny jsou spolu s plícemi nejčastějším zdrojem těchto toxických ložisek, které v těle vznikají. Často na sebe upozorňují prostřednictvím jiných orgánů a to těmi, které pod okruh ledvin spadají.

Na toxickou zátěž v okruhu ledvin může upozornit například sucho v nose a šumění v uších, také časté močení, hlavně v noci. Dalšími ukazateli jsou gynekologické potíže a poruchy menstruace. Otoky kotníků a ranní otoky obličeje. Dále i záněty nervů, špatný stav zubů, slabé kosti a plísně na kůži. Sny spojené s vodou, úzkost, strach a roztěkanost, i to mohou být známky narušeného okruhu ledvin.

Lidé ledvinového typu budou vyjadřovat svou úzkost zejména prostřednictvím rukou. Právě na nich se může objevit ekzém nebo plísňová onemocnění. Ruce bývají sepjaté třeba při modlitbě nebo složené v klíně. Ledvinový typ je zimomřivý a choulí se sám do sebe. Oční víčka také hodně prozradí, mají sklony otékat. Na toxickou zátěž ledvin ukazují také záděry v okolí nehtů a podpírání zad v oblasti beder. Úzkost, která ledvinové typy často provází, bývá stálá a nevysvětlitelná. Je to úzkost z obavy ze života a ze ztráty jistot.

Ledviny jsou spojeny se všemi okolními orgány pentagramu a jejich problém se tak může odrazit i na jiných orgánech, například v srdci, játrech a ve slezině.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..