Chrom: Cesta ke štíhlému tělu?

Napsala | 20.03.2011

Štíhlá žena]Tzv. trojmocný chrom má údajně velký podíl při redukční dietě. Přidává se do různých přípravků na hubnutí, využívá se i v lékařství. Má potlačovat chuť na sladké.

Některé přípravky k hubnutí chrom skutečně obsahují. Je to takový zázrak? Chrom má obrovskou schopnost zpracovat bílkoviny, tuky i cukry a proto byl zkoumán, zda má vliv i na redukci váhy.

Bylo uskutečněno mnoho průzkumů a některé skutečně potvrdily, že chrom snižuje chuť k jídlu a funguje skvěle jako odtučňovací prostředek. Naopak jiné to vyloučily. Čemu tedy věřit? Byly také provedeny výzkumy, zda chrom neprodlužuje život. Bylo dokázáno, že myši, které chrom dostávaly, žily o rok déle než myši, který ho nedostávaly.

Chrom také můžeme najít ve všech tkáních těla. Zvyšuje výkonnost, buduje svaly, a proto se hodí zejména pro sportovce. Zodpovídá za správný metabolismus a rychlejší regeneraci organismu. Také má za úkol udržovat hladinu glukózy v krvi. Často se užívá při zvýšeném cukru v krvi a při onemocnění nervů.

Je to lék zejména při cukrovce, protože zesiluje účinek inzulínu a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Také chrání proti chorobám srdce, pomáhá růstu orgánů a snižuje hladinu cholesterolu.

Pokud trpíte nedostatkem chromu, můžete pocítit bolest hlavy, podrážděnost, deprese, nevolnost, psychický zmatek, neklid, únavu, nebo také brnění končetin. Pokud trpíte dlouhodobým nedostatkem chromu, vaše tělo trpí horší schopností využívat cukr a tím se cukr v krvi zvyšuje. Podobá se tedy příznakům cukrovky. U dětí zpomaluje růst, u cukrovkářů zhoršuje průběh nemoci. Objevuje se přecitlivělost na cukr, srdeční nemoci, nebo vysoký cholesterol.

Naopak nadbytek chromu se projevuje záněty kůže, nebo nosní sliznice. Je také možné, že přebytek chromu má negativní vliv na DNA, ale tyto domněnky nebyly nikdy prokázány.

Chrom najdete v borůvkách, v rybím, drůbežím a hovězím mase, také ve vnitřnostech, v celozrnném pečivu, luštěninách, obilovinách, rýži, citrusových plodech, v brokolici, fazolích, švestkách, bramborách či v arašídovém másle.

Velká hodnota chromu se nachází i v darech moře, v mušlích, ústřicích, datlích, para oříšků, v hruškách, rajčatech, houbách, lískových oříšků, kukuřici, vaječných žloutcích či ve sledích. Chrom obsahuje i přírodní hnědý cukr, červená řepa, lesní plody, kvasnice, pivo, vejce, melasa, měkkýši a některé druhy zeleniny a ovoce.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.