Česká strašidla a místa kde straší díl II.

By | 15.12.2020

Děčínský zámek

Zámek Děčín]Poslední týdny zbývají do dokončení rekonstrukce jižního křídla Děčínského zámku. A již si místní lidé a převážně ti, co pracují na rekonstrukci vypráví o podivných věcech, které doprovázejí rekonstrukci zámku. Tamní zámek se vypíná na skále nad řekou Labe. Místní si vypráví i o šlechetné Bílé paní. Ale co znepokojuje dělníky, je hlavně podivný hluk, který se line z podzemní chodby. Několikrát se zde lidem zjevil i poklad, který rázem zmizel. Říká se, že jej zde ukryly předkové rodu Thunu, který pocházeli z Tyrol. Vědci zde také hledají bájný modrý kámen, který oplývá magií. Jenže ten dle legendy hlídají tajemní duchové hor. Na zámku můžete ve večerních hodinách potkat i několik bludných duší vojáků. Lidé se bojí vycházet, když na Labe padne mlha. To prý mají mocnosti velkou sílu.

Trutnovský drak

Trutnov]Trutnov, město draka, tak se mu mezi místními říká. Legenda praví, že v dnešní Dračí uličce byla přemožena ve své sluji Saň, která ohrožovala místní obyvatelstvo svým řevem, zápachem a krutostí. V 16.století byla zaznamenána legenda, kdy byla saň přemožena družinou bájného zakladatele města Albrechta z Trautenbergu okolo roku 1006. Od té doby se drak stal symbolem města. Místní ale tvrdí, že drak je ještě někdy slyšet ze vzdálených hor, kde prý má svou novou sluj. Možná to bylo mládě co se zachránilo, možná je to jen legenda, co pokračuje dále.
Staré pověsti také vyprávějí, že pahorek, pod kterým bylo dračí doupě se stal klíčovým bodem pro vyměření vznikajícího města. Dodnes se Trutnovským lidem říká, Dračí lidi.

Nepřehlédněte:

Přečíst  Deset největších hloupostí, jimiž si ženy komplikují život
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..