Čakry

Napsala | 11.04.2011

Čakry]Slovo ČAKRA pochází ze sanskrtského nářečí a překládá se jako kolo nebo kruh. V Hinduistických spisech najdeme vysvětlení, že jde o proudění energie v lidském těle po určitých drahách a centrech, která mají schopnost kumulovat energii, tedy pohlcovat ji, přenášet a vyzařovat. Jsou vlastně jakési „cesty“, po nichž proudí jemně hmotná životadárná síla, která kolem sebe vytváří silné rezonanční biopole.

Čakry jsou propojeny sítí „kanálků“, takže kvalita fungování jedné z čaker se nutně odrazí i na ostatních.Ve starých textech (Indie, Tibet…) se dočteme, že v lidském těle existuje několik desítek tisíc čaker. To zní zajímavě, co říkáte ?
Sedm z nich je považováno za hlavní kanály a k nim se přidružuje 40 vedlejších. Ostatní jsou relativně méně významné.

Hlavní čakry jsou umístěny nad sebou a ve středu trupu

Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Tradice praví, že čakry se otáčejí buď doleva, nebo doprava a směr pohybu je jiný u žen a jiný u mužů. Každá z čaker má svou identitu označenou specifickou barvou. Lépe řečeno – každá čakra je jinak barevná.

Poruchy v energetickém toku čaker, tedy takzvané zablokované čakry, jsou dle starých učení nejčastěji uváděny jako příčiny mnoha tělesných a duševních nemocí. Samozřejmě to není pravidlem. Klasická medicína by se neměla obcházet, ale pokud budeme věřit tradicím tohoto učení, tak nám odblokování čaker může pomoci.

Existuje několik způsobů, jak zjistit blokaci jednotlivých čaker.
Jsou známy tyto způsoby : vycítění rukama, pomocí pomůcek (kyvadlo apod…) a pozorováním změny v barvě aury. Vše chce delší cvik a ne každý se to naučí.

A jak blokády uvolnit ? Léčitelé používají k nápravě čaker různé pomůcky, jakými jsou např. drahé kameny, magnety, masti, oleje, ale i ruce a další pomůcky.

K uvolňování pomáhají i některá cvičení – například Pět Tibeťanů.

O čakrách a jejich funkcích toho naleznete na internetu dosti a určitě vás v mnohém překvapí…

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.