Box: Boj odvážných mužů

By | 18.03.2020

Box]Sport, ve kterém se bojuje – box. Box, ač sice nepatří mezi bojová umění, i tento sport provází dlouhá historie, tradice i filosofie.

Mezi asi nejslavnějšího boxera všech dob patří určitě boxer Muhammad Ali. Ten také neuznával chápání boxu, jako uplatnění síly, ale spíše chtěl, aby lidé box brali jako sport plný taktiky a kombinaci úderů, kde vládne hlavně technika provedení.

Box je atraktivním sportem zejména pro mužské pohlaví. Je proto dobré si dopředu rozmyslet, kde se chcete daný sport učit a provozovat. Je důležité podívat se, jaká škola či oddíl nabízí jaké zázemí a jakým způsobem se vyučují lekce. Musíte se také připravit, že občas schytáte pár ran a někdy to může i bolet. Boxem si ale zároveň srovnáte i fyzičku. Také je to atraktivní sport, co se týče ve vztahu k druhému pohlaví. Pokud budete dobří, můžete se utkat s dobrými šampiony a časem postoupit i do důležitých zápasů.

Box vznikl v 18. Století ve Velké Británii a jde o souboj dvou soupeřů, kteří stojí proti sobě v ringu, k boji používají pouze ruce s boxerskými rukavicemi a je zakázáno používat k boji nohy. U nás se provozuje hlavně amatérský box. V boxu jsou také různé váhové kategorie a pravidla jsou stanovena hlavně za účelem ochrany bojovníků.

Známý hák v boxu znamená krátký úder s ohnutou paží, který se používá k útoku i obraně. Pokud je někdo knokautován, znamená to, že je sražen k zemi a pokud se do deseti vteřin nezvedne a není schopen pokračovat v boji, zápas je ukončený a vítěz jasný. Ihned po konci zápasu je sražený bojovník ošetřen a je určena doba, kdy nemůže jít do dalších zápasů.

Ring je plocha, kde se odehrává box. Jde o ohraničený prostor, často na pódiu.

Přečíst  Erotický týdenní horoskop od 03.10.2016 do 10.10.2016

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..