Body Pump: Směs všeho

Napsala | 07.08.2012

Cvičení]Body Pump je pro některé zcela neznámý druh sportu. Jedná se o aerobní sport, který ke zformování postavy využívá všech metod, tedy tance, činek, gumy, míče a posilování.

Body Pump vznikl roku 1991, vymyslel ho Phillip Mils. Původ jeho záměru nebylo vymyslet nové cvičení pro ženy, ale spíše nalákat muže na aerobic. Body Pump se cvičí po celém světě a především ho cvičí jak jinak, než ženy.

Toto posilování zahrnuje cvičení za pomoci tyče, která má různý stupeň zatížení. Díky tomu se tak mohou procvičit všechny svaly. Cviky tu však jsou řazeny zcela jinak, než je tomu zvykem. V tomto sportu je samozřejmostí strečink po každém posílení určité tělesné partie.

K tomuto cvičení je nutno mít jen podložku, fitness bedýnku s tyčí a závažím, závaží mají maximálně do 4 kil.

Dalo by se říci, že při tomto sportu člověk tancuje s činkou. Důležité je se před cvičením rozehřát a rozcvičit. Body Pump mohou provádět jak těhotné ženy, tak i pacienty se skoliózou. Všechny cviky dělat nemusíte, můžete si odlehčit, nebo si cvičení přizpůsobit.

Posilují se tu hlavně břišní svaly, pažní a deltové svaly, také stehna, lýtka a hýždě. Body Pump má celkem tři druhy lekcí. Jedna je časově nejdelší, druhá je hlavně o posilování a třetí smíchává tyto dvě dohromady.

Cvičení je vhodné z hlediska kardia a cvičí se na vysoké tepové frekvenci. Směle do toho.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.