Bílá barva: Bílá je barvou světla

Napsala | 25.02.2015

Uzdravuje a harmonizuje

Bílá barva]Někteří lidé mají velmi rádi hory a to zejména v zimě. Nejde jen o zdravý pohyb, čistý vzduch, ale také o krásnou podívanou, kdy jsou hory zahalené ve sněhu. Mnoho z nás tento pohled přitahuje, protože bílá barva dokáže náš organismus léčit. Bílá barva podporuje nárůst toku životní síly a je spojena s léčením. Není to náhoda, že zrovna symbolem nemocnice je bílá barva. Do bílé barvy jsou často oděni i samotní duchovní.

Bílá barva vzniká smícháním všech ostatních barev a přináší tak jednotu, pokoj a harmonii. Právě zasněžená kravina z nás může vyplavit stres a chaos. Bílá barva má zklidňující a utišující účinky, pomáhá při meditaci a zpomaluje naši urychlenou mysl. Právě pohled od bílého plamene svíčky je prastarou technikou pro zastavení myšlenek a vytvoření míru v mysli.


Bílá barva nás dokáže harmonizovat a vést nás k jednotě. Bílá barva v sobě nese také potenciál všech možností. Bílá barva v sobě nese i spojení s vyššími světy, působí blahodárně na rozvoj intuice a jemnohmotného vnímání.

Pokud zrovna nejste obklopeni bílou barvou, můžete vyzkoušet jiný způsob harmonizace. Jde o vizualizaci bílého světla. Stačí zavřít oči a ve své představě se obklopit křišťálově bílým světlem. Zkuste si dopřát tuto mentální očistu a buďte vděční. Poděkujte za klid a dobití novou energií.

Záruka štěstí?

Někomu také postačí pořídit si bílé oblečení. Pokud hledáte v životě více průzračnosti a jasnosti, bílá bude určitě vhodnou volbou.


Bílá barva je barvou čistoty, prostoty a také pokory. Jde o symbol jednoduchosti a nekomplikovanosti. Čím více žijeme v chaosu, agresi, a v neutuchajícím proudění všemožných informací, není jen tak od věci, pokusit se o ponoření do ticha bílé barvy a nabrat novou sílu. Ne nadarmo se právě i nevěsty oblékají ve svůj velký den do bílých šatů, které jim mají přinést vytoužené štěstí.


Bílá barva je také symbolem nevinnosti a dokonalosti. Jedná se o chladivou barvu, která opticky dokáže zvětšit prostor a pomáhá k většímu přemýšlení. Pokud u sebe chcete mít vždy něco bílého, zkuste si pořídit léčivé kameny, jako je křišťál, zirkon, kalcit nebo diamant.


Ne nadarmo je bílá také barvou andělů. Bílá je také barvou rozhodování. Bílá barva nevymezuje a neizoluje, naopak. Bílá barva chrání a je velkým pomocníkem při boji s bolestmi. Pokud vám přes zimu chybí světlo, i tady dokáže bílá barva pomoci. Využívají se k tomu bílé světelné zdroje.


Pokud si zařizujete byt a nedokážete se rozhodnout, jakou barvou máte vymalovat stěny, nechejte je bílé. Tím nic nepokazíte, prostor opticky zvětšíte a až dozraje čas, přetřete zdi nějakou barvou.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.