Aromaterapie

Napsala | 01.03.2011

Aromaterapie]Aromaterapie je jedna z léčebných Metod, která mne zaujala. Říkám jí voňavá terapie. Slovo aroma znamená vůni a terapie léčbu. Vůně jsou nejčastěji čisté éterické silice, získávané z léčivek. Můžeme je získat ze všech částí bylin i stromů. Tyto vonné silice vyrobené destilací z rostlin, se vhodně míchají s oleji. Nejkvalitnější oleje bývají dle dostupných zdrojů oleje lisované za studena, protože prý v sobě uchovávají sílu rostlin. Silice se totiž dobře rozptylují v éteru a přidávají se do vonných esencí, různých voňavých výrobků i parfémů.

Počátky výroby a používání vonných esencí a olejů nejsou přesně známé, ale všeobecně se soudí, že první zmínky pocházejí z Egypta, kde se tyto látky používaly nejen do mastí a olejů, ale i do parfémů. Výroba esencí, mastí i olejů je známa i u Babyloňanů či Židů. Stejně tak se mohou chlubit používáním esenciálních látek Řekové, Římané, ale i některé dosud žijící kmeny v Amazonii. Samozřejmě nesmíme zapomenout na Indii a prvky esenciální ajurvédy.

Důležitým faktorem v této terapii je náš čich. Prostřednictvím našeho nosu vnímáme různorodé vůně, které mají zajímavé stimulační účinky.

Možnosti použití :
Vůně esenciálních olejů nám mohou pomáhat prakticky po celý den.
Například v obytných místnostech, kde pohlcují pachy a osvěžují, nebo při práci, při koupelích a masážích, ale i při spánku či relaxaci.

  • Také při samotné inhalaci vůně, při níž se stimulují nervová centra, což působí pozitivně na lidské deprese, únavu i podráždění.
  • Nebo při koupelích, kdy působí příznivě na pokožku. Koupání se pak stane zajímavým odpočinkem a relaxací.
  • Dalším využitím jsou masáže a potírání pokožky, přičemž se kombinuje vůně s léčivým kožním účinkem.

Prastarou a léčivou vůni rostlin sice v současnosti vystřídalo moderní lékařství, ale já nepochybuji, že se lidé k aromaterapii jako léčebného doplňku budou vracet znovu a rádi. Příkladem budiž nejen kosmetický průmysl. V současnosti lidé nejčastěji používají vonné tyčinky, aroma lampy, masti a oleje do koupele.
Pokud máte zájem, tak mnoho informací o této metodě určitě naleznete v knihách a na internetu.
I vůně má své kouzlo a zajisté si při „cítění“ nějaké vůně vzpomenete i na určitého člověka, protože i vůně navozuje vzpomínky, pamatujete si ?

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.