Kouzlo elixíru mládí

Elixír mládíTrochu vás vrátíme do doby Rudolfa II a jeho pomocníka. Příchod Rudolfa II do císařského dvora znamenal pro Prahu zásadní změnu. Do Prahy začali proudit umělci, alchymisté a vědci. Rudolf II, který byl hodně často nemocný a chtěl vypadat pořád mladě, hledat celí život elixír mládí. Přiblížím vám dnes trochu výrobu tohoto elixíru mládí a jeho účinků, aby i vy dnes v pokročilé době jste se vrátili zpět a začali tam, kde skončil Rudolf II. Poradíme vám, abyste byli úspěšnější.

Elixír mládí

V dnešní době mají naše farmaceutické firmy mnoho rozborů na účinky bylinek a jejich účinné složky. A my dnes do některých pronikneme a namícháme si elixír mládí. Nejdříve vám objasním složky elixíru, jaké mají účinky a poté dojdeme k samotnému receptu, který si může připravit každý.

Jedna lidová moudrost říká: „Proti věku, není léku.“

Ale nehledáme prodlužovač života, nýbrž mladost a dobrý pocit ze sebe.

Jednou ze složek elixíru je rozmarýn. Bylinka, která vám rozproudí krevní oběh a pomáhá spalovat tuky. Je proti zánětu, pomáhá léčit revma, nervy, migrény. Další složkou je jmelí. Jeho účinky znali naši předci, ale neuměli s nimi moc pracovat. Jmelí dokáže být také dobře jedovaté a to jen hlavně jeho bobule, kterým se vyhněte, listy ani větvičky už jedovaté nejsou. Naopak je léčivé proti rakovině, obsahuje cholin, jenž zvolňuje srdeční tep a tlumí bolesti. Celkově povzbuzuje organismus a je také vynikajícím léčivem proti zvápenatění cév. Vysoce se cení a doporučuje při mrtvici, která by vůbec nenastala, kdyby se dříve užívalo pravidelně.

Dále hloh - květ. Tato bylinka zaručí vašemu srdci tu správnou funkci a stabilitu a posílí ho. Zajistí, aby vaše srdíčko bylo lépe zásobováno živinami a kyslíkem. Také máta, která dokáže provonět vaši místnost a dodá složky na trávení, současně i meduňka, která uklidní mysl a dokáže harmonizovat tělo i duši. Tím vším dodáme grády skořicí a pravou kořalkou, kterou nutně potřebujeme. A Mumiem po staletí sbíraném na Altaji či Kavkazu, také potřebujeme gram ženšenového kořene a kousek čerstvého zázvorového kořene nebo lžičku sušeného. Ochrání imunitu a uleví dýchací soustavě.

Elixír mládí - recept

  • 1 litr ovocné kořalky 50 %
  • 1 kávová lžíce jmelí či malá větvička sušeného
  • 4 lžíce rozmarýnu
  • 4 lžíce hlohu
  • 4 lžíce máty
  • 4 lžíce meduňky
  • 10 tablet Mumia (koupíte v lékárně Mumio od Dr.Drozden)
  • 1 g ženšenového kořene
  • 1 snítka skořice celé
  • 3 plátky zázvoru asi 1 cm silného

Toto vše smícháme a dáme do velké sklenice a vše zalijeme kořalkou. Necháme louhovat při pokojové teplotě 3 týdny, poté přecedíme a užíváme po kávové lžičce jednou za den.

Užijte si mladistvý vzhled! Věštkyně Zdeňka

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner