Koupel v medu: Sladká relaxace

Napsala | 26.02.2012

Koupel]Pokud cítíte, že potřebujete pauzu, oddych, že jste ve stresu a potřebujete nutně vypnout, pak tu pro vás je medová koupel. Pokud toužíte po dokonalém relaxování a zregenerování celého těla, pak ji rozhodně vyzkoušejte.

Je známo, že med je zdravý. Je to silná přírodní hydratační látka, která obsahuje minerály, inhibiny a vitamíny skupin E, D, C, B a také flavonoidy. Právě flavonoidy jsou látky, které chrání naše tělo před škodlivými radikály.

Med je účinná látka, která pomáhá našemu tělu odstranit toxiny a tím pomáhá zaktivovat vnitřní orgány. Pomáhá na citlivou pleť, dobře hojí a zklidňuje. Pomáhá při nachlazení, problémech se žaludkem, plynatost, při infekci močového měchýře, při nemocech srdce, artritidě, chronické únavě. Výborně působí proti zápachu z úst, různým kožním infekcím či rakovině. I přes sladkost cukru, je med vhodný a doporučovaný v určitém měřítku, jako lék pro diabetiky.

Pokud trpíte revmatismem, či nemocemi kloubů, je pro vás medová koupel jako stvořená. Pomáhá oživit unavený organismus a nastartovat novou blahodárnou energii. Zahání nespavost, bolesti hlavy i problémy s trávicím traktem.

Určitě tuto koupel zkuste, pokud však máte alergii na pyl, či med, této metodě relaxace se raději vyhněte. Stejně učiňte, pokud máte přecitlivělou pokožku, či různé rány a odřeniny na těle.

Medovou koupel si správně užijete, pokud necháte rozpustit 250ml medu v 1 l mléka. Vznikne vám směs, kterou nalijete do napuštěné vany o teplotě 40°C. Do koupele přidejte i koupelový olej, který uklidní a zregeneruje tělo. Nepoužívejte pěnu a syntetické minerální oleje. Abyste naladili správnou atmosféru, zapalte si na vaně svíčky, či v koupelně, zhasněte světlo, ponořte se do ticha, nebo do tiché relaxační hudby. V této koupeli byste měli zůstat maximálně po dobu 20 minut.

Nepřehlédněte:

  • Bylinné koupele – Používání různých léčivých přísad do koupelí neztratilo po celá léta na svém významu.
  • Připravte si léčivou koupel – Nemusíte jezdit až do dalekých lázní, abyste udělali něco pro své zdraví. Lázně si můžete vytvořit i u vás v koupelně.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.