Hubněte s pohybem a bylinkami

[inline:bylinna-dieta.jpg=Bylinná dieta]Zanechaly vánoční svátky na Vašem těle nějaké to kilo navíc? Vy se teď trápíte, že se nevejdete do svým oblíbených jarních šatiček. Nezoufejte. Bylinky a pohyb Vás vrátí na tu správnou konfekční velikost.

Při hubnutí byste neměla zapomínat na správný pitný režim. Bylinné čaje mohou být leckdy přínosnější nežli drahé téměř nefungující potravinové doplňky. Tak jako se vším, ani s bylinkami se to ovšem nesmí přehánět. Podpůrné čaje pijte maximálně čtyři týdny, pak byste si měla minimálně na čtrnáct dnů od bylinek odpočinout. Na trhu je v dnešní době celá řada bylinných čajů podporujících hubnutí.

Bylinkové čaje

Myslet si, že jen pitím bylinek dojdete ke kýženému zhubnutí je přinejmenším scestné. Kdyby taková bylina existovala, nebylo by obézních lidí. Nicméně existují bylinky, které hubnutí napomáhají, jsou ovšem jen součástí komplexního dietního programu. Nedílnou součástí tohoto programu je odlehčená a dietně upravená strava a především zvýšený pohyb.

Mezi nejznámější bylinky obsažené v čajích na hubnutí patří sladkovodní řasa chlorela, ta má velmi silné detoxikační účinky a proto může pomoct při hubnutí. Správná funkce střev je totiž důležitá nejen během hubnutí.

S hubnutím také napomáhají semena jitrocele indického. Semena nabobtnají v trávicím traktu a tím sníží pocit hladu. Při jejich používání se ale nesmí zapomenout na dostatečný příjem tekutin, jinak hrozí nepříjemná zácpa. Ostropestřec mariánský má silné čistící účinky, stejně jako chlorela napomáhá čištění střev, ale i jater. Čaj z borůvkové natě pro změnu příznivě ovlivňuje hladinu krevního cukru, takže je pro hubnutí velmi příznivý.

Ať už budete užívat jakýkoli bylinný čaj, tak nikdy nezapomínejte na to, že kila nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Mějte dostatek pohybu a jezte zdravě, výsledky se dostaví během několika týdnů.