Feng Shui

Napsala | 17.08.2016
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Věděli jste, že feng shui v překladu znamená vítr a voda? Jde o symbolický význam, protože oba prvky byly důležité pro život starých Číňanů. Ti se museli naučit nutnosti umění s těmito živly vyjít a stavět svá obydlí tak, aby těmito živly nebyla ohrožena.

Feng shui je nauka, věda, ale i umění o tom, jak utvářet prostředí ve kterém žijeme tak, aby se nám v životě dařilo ve všech jeho sférách. Je to složitý systém, jehož prvky jsou silně propojeny a mají mnoho vrstev pro nás těžko pochopitelných a srozumitelných.


Feng shui ale obsahuje praktické a zcela jednoduché rady a návody, jak zlepšit svůj život a účelně tuto metodu využívat v současném světě.

Základními kameny této nauky je kompas, který je důležitý pro určování světových stran, dále osm trigramů s kombinacemi jinových a jangových čar a také jeden z nejstarší textů lidstva, kterým je Kniha proměn Iťing.

Právě z hlubin poznání a zkušeností, které jsou staré tisíce let, čerpá feng shui metody o vytváření každodenního prostředí, které by neutralizovalo či odpuzovalo negativní energii a přitahovalo kladnou životní energii a odblokovalo překážky v našich tělech a okolí. Feng shui říká, že život lidí je v dobrém i špatném ovlivňován jejich životním prostředím. Je potřeba tedy vytvořit harmonii v domově a poté zažít harmonii v životě. O fungování této metody se mohlo přesvědčit už mnoho lidí.

Právě tato metoda vám pomůže, aby se vám lépe vedlo v oblasti finanční, zdravotní, rodinné, pracovní, partnerské i v oblasti štěstěny obecně.

Feng shui byla vždy na svém kontinentě známou metodou, kterou si předávali lidé z generace na generaci. Ve větší míře zřejmě tato nauka pronikla na Západ v době tzv. kalifornské zlaté horečky. Principy tohoto umění na do západního světa přinesli čínští imigranti.

Mnoho lidí možná také neví, že právě bohatý a úspěšný Hong Kong byl postavený podle metody feng shui. V posledních letech se také v Číně na nauku feng shui spoléhá při výstavbě nových sídlišť mnoho velkých koncernů. Feng shui proniklo všude, do domácností, urbanismu, architektury, staveb a do utváření interiérů.

Touto metodou se zabývají jak architekti, tak i výrobci nábytku. Pokud láká i vás tato metoda, věřte, že není vhodnější doba začít se jí věnovat než teď. V České republice vyšla řada odborných publikací na toto téma, které v sobě skrývá jednoduché a zajímavé rady jak v rychlosti změnit svůj život jenom tím, že zkrátka změníte něco v prostředí, ve kterém žijete. Nepotřebujete tedy velký drahý dům, abyste si mohli vytvořit harmonii nejenom doma, ale také v životě.

Není třeba ani žádných velkých čínských dekorací. Umění feng shui bere v úvahu světové strany, vlastnosti prvků ohně, vody, kovu a dřeva a pracuje tak s velkým množstvím předmětů, které běžně užíváme. Například se zrcadly, květinami, hodinami, osvětlením, zvonkohrami, svíčkami, ale také s kameny, krystaly a křišťálovými koulemi, mořskou solí a dalšími krásnými věcmi.

Jediné co budete tedy potřebovat je kvalitní a odborná kniha na toto téma a kompas.

Přečíst  Zázračné studánky a prameny

Kam dál?

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..