Zdravý život: Rady jak zdravě žít

Zdravý životJak se cítit skvěle, být zdravý a mít pocit, že jste svůj život zkvalitnili? Zkuste těchto pár rad a uvidíte sami, zda to funguje. Například taková vyvážená a správně zvolená strava pozitivně ovlivňuje fyzické i psychické zdraví.

Zdravější život by měl vždy začínat u potravin, které konzumujete. Není ztrátou času zkoumat potravinové etikety a měla by se dodržovat doporučená denní dávka tuků.

Jíst by se měla pestrá strava, která bude složená z různých potravin. K docílení přísunu správných živin a minerálů, vitamínů i bílkovin je potřeba stravu správně namíchat, aby tělo dostalo vše, co potřebuje ve správné dávce. Použít se dá potravinová pyramida, která v mnohém napoví.

Jíst by se mělo i správné množství tuků za účelem udržení váhy. Měli byste pravidelně cvičit. Správná váha se dá vypočítat na základě výpočtu body mass indexu. Volba potravin je nejdůležitější. Měly by být nízkokalorické s dostatečným množstvím živin. Vyhýbat byste se měli tukům, obzvláště nasyceným. Toho docílíte studováním štítků a etiket, které jsou na potravinách, jež kupujete.

Jíst byste měli nejméně 5 porcí zeleniny a ovoce denně. Nejenže obsahují hodně vlákniny, ale také vitamínů, a minerálních látek, nezbytné pro správné fungování těla. Nemají tuky a obsahují jen málo kalorií.

Jíst komplexní sacharidy není špatné. Obsaženy jsou v pečivu, obilninách, bramborách, těstovinách a rýži. Obsahují hodně škrobu, málo tuku a dodávají nejen vitamíny, ale také minerální látky. Výborně zasytí.

Omezit byste měli sladké. Způsobují nejen zubní kaz, ale také nadváhu. Zvláště sladké nápoje jsou to nejhorší, co pro sebe můžete udělat.

Alkohol by se měl pít ve střídmé dávce a hlavně k pokrmům. Sklenička vína denně je podle výzkumů zdraví prospěšná. Tvrdý alkohol by měl být z vašeho nápojového lístku zcela vyřazen.

Omezte kouření, pokud kouříte a pokud možno, nekuřte vůbec. Nejenže škodíte vašim plícím, peněžence, ale pokud přestanete kouřit, budete se cítit lépe a v kondici.

Určitě nejezte ve fast foodech. Je to, to nejhorší, co pro své tělo můžete udělat. Jídla, která se zde prodávají, jsou nezdravá a kalorická, tučná a obsahují škodlivé látky.

Pít byste měli velké množství tekutin. Denní míra je alespoň 2 litry denně. Ohled ale berte na pohlaví, věk a váhu.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner