Zdravý život: Připravte si léčivou koupel

Zdravá koupelNemusíte jezdit až do dalekých lázní, abyste udělali něco pro své zdraví. Lázně si můžete vytvořit i u vás v koupelně. Stačí se řídit návodem a nejenže se ve vaně příjemně uvolníte, ale zároveň budete cítit spokojenost, že jste něco udělali pro svoje tělo.

Pokud trpíte syndromem studených končetin, je tohle určeno právě pro vás. Na studené ruce, či nohy i hemeroidy zabírá koupel z dubové kůry, ta se dá sehnat v lékárně. Kůra by se měla zavěsit do plátěného pytlíku a přímo pod tekoucí vodu. Pytlík se také dá ponořit do vody, po celý čas vaší koupele. Na prokrvení jsou vhodné i květy slézy.

Pokud býváte často unavení, stačí si nasbírat hrst borovicového jehličí a k tomu přidat květy pelargónie a řebříčku. Jehličí se v sáčku naklepe paličkou a vsype do půl litru vody s dalšími ingrediencemi a nechá se povařit. Výluh se potom přidá do horké koupele, místo pelargonie je vhodné užít i meduňku.

Pokud chcete být krásní, stačí do koupele přidat výluh ze 100 gramů tymiánu. Na suchou pokožku je vhodné dát tři lžíce olivového oleje, také je vhodný heřmánek, či máta. Zkusit můžete i litr mléka. Také se dá přidat i med, vaše pokožka bude jásat.

Klasikou k uvolnění je horká vana, do které se přidají levandulové květy. Nejenže čistí pokožku, ale zároveň i uklidňují.

Na problémy se svaly i klouby zabírá 70 gramů přesličkové natě, která se nechá předem namočit na jeden den do 3 litrů studené vody. Tento výluh se poté zahřeje a přidá do teplé koupele. Dobré je se po koupeli zabalit a vypotit se v posteli. Opravdu to pomáhá a to hlavně na zádové svaly.

Trápí vás kožní nemoci? Na ekzém, omrzliny, svědění pomáhá šalvěj, jitrocel, lípa a heřmánek. Od každé bylinky jednu hrst dejte do litru vařící vody, po chvíli přeceďte a nalijte do teplé vany. Po koupeli je dobré se neosušovat, ale zabalit do prostěradla a odpočívat v klidu. Vana by neměla být horká více než 37°C, příliš teplá voda pokožku dráždí.

Nepřehlédněte:

  • Bylinné koupele - Používání různých léčivých přísad do koupelí neztratilo po celá léta na svém významu.
  • Koupel v medu: Sladká relaxace - Pokud cítíte, že potřebujete pauzu, oddych, že jste ve stresu a potřebujete nutně vypnout, pak tu pro vás je medová koupel.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner