Zdravý život: Chcete zhubnout? Zkuste bylinky

Nápoj pomáhající snížit tělesnou váhuNejste spokojení s vaší váhou, postavou a odrazem v zrcadle? Vyzkoušeli jste už všechno, ale jste přesvědčeni, že nic z nabízených produktů a dostupných návodů na nejrůznější diety nefungují? Pak věřte, že to jsou právě bylinky, které vám mohou pomoci. A navíc je to čistě přírodní cestou a ke všemu si bylinky můžete doma i vypěstovat, nebo posbírat na loukách.

Pampeliška neboli smetanka lékařská, je vhodná při hubnutí pro své žlučopudné a projímavé účinky. Posiluje látkovou výměnu organismus, napomáhá při zvýšené hladině cholesterolu, při problémech se zácpou a napomáhá urovnat do normálního stavu špatnou funkci celého trávicího traktu. Snižuje plynatost a odvodňuje. Je dobré ji pít v podobě čaje. K tomu se užívá její nadrobno nařezaný sušený kořen. Stačí dát do hrnku a zalít horkou vodou, vlažný čaj si pak dopřávejte dvakrát denně.

Takový řebříček obecný napomáhá od nepříjemných křečí, podporuje žaludeční šťávy a také nastartuje pravidelné vyprazdňování. K čaji se používá nařezaná nať. Pít by se měl studený jednou denně.

Zázvor obecný zrychluje metabolismus, kila jdou tedy snadněji dolů. Pokud si ho dopřejete v jakékoliv podobě, pomůže vám k tvorbě trávicích šťáv a neutralizuje i kyselost celého trávicího traktu. Zázvor se doporučuje při hubnutí smíchat se sypaným zeleným čajem, zalije se horkou vodou, a nechá louhovat. Dochutit si jej můžete citronem, či medem.

Fenykl obecný v sobě skrývá látku fenchon, která napomáhá stimulovat vylučování trávicích enzymů a také urychluje peristaltiku střev. Sušenou fenyklovou nať zalijte vařící vodou a nechte 10 minut louhovat. Pít by se měl celý den po doušcích.

Kopřiva dvoudomá je výborným očišťovatelem, hlavně z jara je výborná pro detoxikaci celého organismu, a to se dá lehce skloubit s hubnutím. Kopřiva je výborná i jako špenát, nádivka, nebo přidaná k masu. Odvádí z těla všechny škodlivé látky, a pokud si chcete připravit domácí čaj, stačí natrhat kopřivové listy, nechat usušit a poté zalít vařící vodou a nechat alespoň 5 minut louhovat, poté scedit.

Ostropestřec mariánský je dobrým pomocník při hubnutí. Zahání únavu a problémy spojené s nezdravým životním stylem. Pročišťuje i játra, dobré je čaj připravit ze semen rostliny, pokud se nedají sehnat, zkuste třeba olej z těchto semínek.

Kontryhel obecný je výhradně ženskou bylinou, pomáhá jak při hubnutí, tak i při bolestivých menstruacích. Pít by se měl dvakrát denně, vždy čerstvý, z kontryhelové natě a nechat alespoň deset minut louhovat.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner