Zdravé bylinky ze zahraničí I. díl

Cola de caballoChystáte se teď na dovolenou do zahraničí? Zkuste si kromě památek a krásné přírody či letoviska všímat i bylinek, které rostou ve vašem okolí. Skrývá se v nich mnoho dobrého pro váš organismus.

Pokud budete v Peru, jste v zemi, odkud pochází nejstarší rostliny světa. Proto si dobře všímejte těch, které na svých cestách potkáte.

Cola de caballo

Cola de caballo je jednou z nejstarších rostlin světa, vzhledově je podobná české přesličce, ale účinkem je úplně odlišná. Je to léčivá bylina z Peru, která jako jediná obsahuje nejvíce křemíku ze všech evropských a amerických rostlin. Výborně vylučuje toxiny z těla a má pozitivní účinek na léčení tuberkulózy. Dokonce dokáže léčit i krvácivé ložiska na plících. Napomáhá k pročištění krve, žaludku a střev. Pomáhá při zlomeninách a nemoci osteoporóze. Na podzim i z jara se hodí užívat jako prevence před nachlazením. Slezinu a játra zachovává zdravá.

Hercampuri (Gentianella alborosea)

Další bylinkou z Peru je Hercampuri. Je to hořká trvalka, kterou je ale dobré pojídat. Vývar z ní napomáhá k tvorbě žluči, odvodnit a pročistit krev. Užívá se celá nadzemní část rostliny, napomáhá žaludku, ledvinám a játrům. Pomáhá i diabetikům, snižuje hladinu cholesterolu a redukuje váhu. Také pomáhá lidem, kteří jsou nemocní leukémií.

Manayupa (Desmodium ascendens)

Manayupa je tradiční indiánskou léčivkou, pomáhá při malárii, stresu a nervozitě a depresi. Pomáhá hlavně ženám při problémech s vaginálními infekcemi, poté se užívají vodní koupele této léčivky. Dokonce se užívá i jako antikoncepce.

Sezam z Egypta

Egyptský sezam a z něj vyrobený olej je ještě zdravější než olivový. Pomáhá proti zácpě, urologickým a gynekologickým infekcím. Také podporuje pozitivně cévy a chrání před hemeroidy.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner