Walking: Chůzí ke zdraví

WalkingWalking se v poslední době hodně rozmáhá a přibývá stále více lidí, kteří tento sport praktikují. Prakticky jde o chůzi o holích, někdy i běh. Lidé plánují dlouhé výlety, kde se mohou pořádně nachodit a poznat také rozmanitá místa.

Pokud je špatné počasí, dnes existují dokonce i speciální studia, kde můžete walking provádět na trenažéru, studio je vybaveno i videoprojekcí, abyste měli pocit, že jste v přírodě.

Walking je vhodný pohyb pro zvýšení kondice a tím i zdraví a k odstranění stresu. Pokud toužíte hubnout, je doporučeno alespoň pětkrát za týden praktikovat půlhodinové procházky, při kterých se střídá příjemná svižná chůze s rychlou chůzí. Je důležité se u této chůze i zapotit.

Abyste skutečně praktikovali walking správně, je důležité pohybovat lokty rovně podél trupu a boky a ramena držet v jedné rovině. Důležité také je tělo během chůze řádně protáhnout, je lepší dělat kroky kratší než delší. Také se nedoporučuje vytáčet trup a kolébat se v bocích. Důležité také je se nepřepínat.

Walking je vhodná metoda k regulaci hmotnosti, také je prevencí vzniku rakoviny, jako je například rakovina tlustého střeva. Walking okysličuje mozek a zlepšuje paměť. Brání vzniku cukrovky. Dokáže snížit vysoký krevní tlak a snížit cholesterol. Chůze také snižuje riziko infarktu a srdečních chorob. Také brání osteoporóze a navíc jako každý sport – vyvolává euforii.

Během chůze se posilují zejména lýtkové svaly, dále také svalstvo na stehnech. Posilují se i hýžďové svaly. K lepšímu efektu zkuste použít nordic walking – speciální hůlky k tomuto sportu, které jsou vám zároveň při chůzi oporou, a zapojujete větší množství svalstva.

Zajímavé odkazy:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner