Voda: Drahocenná a živá tekutina

VodaBez jídla člověk vydrží žít týdny a měsíce. Bez vody však jen 3 dny. Voda je pro nás zdrojem života, nebýt vody, nebudeme tu. Voda je poklad, který bychom si měli chránit a rozhodně jim zbytečně neplýtvat.

Voda je sloučeninou kyslíku a vodíku. Je to bezbarvá až namodralá tekutina, která nemá žádný zápach. Ale přesto nás dokáže i léčit.

Voda, kterou pijeme denně v našich domovech, není jen čistá H2O, ale bývá k ní přidáván chlór, který vodu čistí. Také může být obohacená minerály. Pití vody v přírodě přináší neblahé zdravotní následky. I přesto, že voda vypadá na pohled čistě, jsou v ní různé bakterie, které naše tělo po napití atakují.

Běžný pitný režim uvádí, že by se denně mělo vypít až na 2 litrů tekutin. Často jsou těmito tekutinami však sladké a ochucené vody, šťávy, čaje či kávy. A tyto tekutiny nám nemohou dát to, co naše tělo potřebuje – čistou vodu. Navíc způsobují různá onemocnění, cukrovku obezitu, zvýšený tlak a také riziko zubního kazu. Přesto tyto náhražky spoustu lidí pijí.

Voda pomáhá udržovat buňky našeho těla zdravé a podporuje vylučování. Močové a ledvinové kameny způsobuje nedostatek vody. A také snižuje funkci filtračních orgánů, jako jsou játra, či ledviny.

Voda, nejen, že dokáže blahodárně detoxikovat tělo od všech škodlivin, navíc hydratuje pleť i kůži.

Pokud to s vodou přeženete, zvýší se vám tlak, můžete cítit tlak uvnitř hlavy, pociťovat motolici či závratě, nebo dochází k otoku mozku. Jsou známy i případy, kdy lidé vypili najednou tolik vody, že své buňky v lidském těle, doslova utopili.

K dodržování pitného režimu, což je litr, až 3,5 litru denně, je důležitý správný výběr tekutin. Nejlepší je voda a té by mělo být tělu dáváno minimálně litr denně.

Existují i studie a názory, že nedostatek vody, tedy dehydratace, způsobují ty nezávažnější onemocnění jako je rakovina, ale také zcela banální. Jakákoliv nemoc organismu je nedostatek vody. Dostatek vody dokázal tyto nemoci odstranit. Tělo je zkrátka stroj, který jezdí na vodu a ta je potřeba mu být dodávána a mnohdy, když už máte žízeň, je pozdě a jste již po nějakou dobu dehydratovaní.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner