Úvod do čínské astrologie

Čínská astrologieV dnešní době se čínskou astrologií zabývá stále více lidí a to i ze západního světa. V tomto článku se seznámíme se základy čínských hvězd a předpovědí. Pojďme se na to společně podívat.

Legenda vs. skutečnost - fakta

Podle bájné legendy datované někdy před 500 lety před zrozením Krista si eventuálně Buddha k sobě pozval všechny zvířata, aby je určitým způsobem odměnil. Drtivá většina zvířat však jeho pozvání nepřijala. Vzácnou výjimkou bylo 12 párů zvířat. Jednalo se o následující zvířata přesně tak, jak k Buddhovi přišla - krysa, had, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a jako poslední vepř.

Buddha dal tedy ze své velkorysosti za odměnu každému z nich jeden rok života, který představoval ty nejdůležitější vlastnosti daného zvířete.

Skutečnost se trošku od legendy liší, podívejte se sami. Čínský horoskop se totiž používal již dávno před samotným Buddhou. Zatímco v západních kulturách autoři horoskopů výrazně usměrňovali na hvězdy - na dalekém východě stavěli na změny po měsíčním cyklu. Proto je možné, že v Asii připadne Nový rok vždy na jiný den. Cože je velká zajímavost.

Jaké je vysvětlení čínské astrologie?

Jakmile se každý z vás pokusíte promítnout osobitou čínskou astrologii na svoji vlastní osobnost, nepostačuje vzít do úvahy vlastnosti zvířecího znamení. Ve stejném roce jako vy se totiž narodí velké množství populace, přesto nejsou obdařeni stejnými vlastnostmi. K tomu, abychom dostali přesnější obraz osobnosti, musíme prozkoumat našeho společníka na cestě, kterého určí hodina našeho narození. Je to velice stejné jako podobnost ascedentu západní kultury, ale nedá se s ním detailněji srovnat.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner