Umění meditovat

Mandala - Dračí křížMnohým z vás se může zdát, že meditace je lehká a hravě a s přehledem ji zvládne každý z vás. Pravda je však v tom, že to zvládne každý z vás, ale nikdo si z meditace bohužel nic neodnese a bude mu prakticky na nic, což je poměrně velká škoda, kterou si člověk bohužel ani neuvědomuje.

Umění meditovat je založeno na mnoha faktorech, které musí mít člověk dokonale ovládnuté a hlavně je musí efektivně a vždy v pravý okamžik skloubit do sebe, což je sice hodně těžká, ale nesmírně užitečná věc, kterou si doslova a do písmene otevřete novou bránu k cestám a poznáním, které vám byly doposud utajovány.

Meditace spočívá hlavně v dokonalé koncentraci a cílenému relaxování v jednom, což je ten největší oříšek, který se vám může zdát. Pochopitelně to nejsou ty základní věci, které je potřeba v meditování zná. Další jsou dokonalá očista těla, která je založena na mnoha okolních faktorech, které se mnohdy nedokážou ani podřídit zkušeným lidem, kteří meditaci dělají prakticky denně.

Vše je založeno na dokonalém pochopení a možnosti ovládnutí celého svého těla. Vaše tělo a každý váš sval vás musí dokonale a na slovo poslouchat, což má za výsledek to, že se člověk může dokonale a hlavně přesně uvolnit pro meditování.

Meditace tedy není jenom o to, že se člověk posadí nebo si sedne do pokroku k meditování, ale jedná se o několik desítek okolních faktorů, které musejí být dokonale sesynchronizované a pokud to vyjde - dostaví se onen tížený výsledek, který mnozí lidé chtějí, ale zatím se jim to bohužel nepovedlo.

Umění meditovat se lze naučit, ale rozhodně ne za den, ani za týden. Jedná se o poměrně hodně dlouhý proces, který chce svůj klid, odpočinek a hlavně svůj čas na to, aby bylo vaše tělo dokonale připravené a všechny změny mohlo rychle a efektivně akceptovat.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner