Tarot: ANO - NE

Tarotové kartyJaká je historie Tarotu? Ještě nežli se pustíme přesně do vyložení celého systému výkladu, řekneme si něco o historii. Historikové zkoušejí objasnit nejdříve původ Tarotu na základe slova tarot. lidé, kteří tento obor zkoumají se domnívají, že slovíčko tarot pochází z jednoho egyptského slova Ta-rosh. Slovo Ta-rosh znamená královská cesta.

V tomto případě by byl význam karet rovný “koloběhu života a smrti”. Dalším názorem bylo, že slovo vychází ze slova Torah, které znamená zákon. To je mimojiné i spojení s mystickým systémem kabal - zastánci ovšem zapomínají, že kabala vznikla v dalekém Španělsku. Španělsko je země, která bohužel tarot nezná.

Historie tarotu sahá až roku 300 našeho letopočtu. Roku 1367 byl vydán zákaz hraní karet v Bernu, roku 1500 v Sermones, roku 1856 v Elipsah Lévi, roku 1856 Tarot a to vydrželo až do současnosti.

Jak vlastně tarot (Ano/Ne) funguje?

Způsob hledání odpovědi typu ano, nebo ne je ten nejběžnější a shodou okolností také nejsnadnější. Jelikož každá karta může být pouze negativní nebo pozitivní, základ je v tom, že se karty obracejí a to vlastně celá podstata tohoto výkladu. Člověk pochopitelně může hledat i ve významech karet, nicméně by vám mělo s klidným svědomím stačit následující základní určení:

  • všechny karty jsou obrácené = určitě ne
  • 2 karty jsou obráceně = zřejmě ano
  • 2 karty normálně = zřejmě ano
  • všechny karty normálně = určitě ano

Vždycky si tedy stačí položit otázku a karty se vám o zbytek postarají a všechno vám hezky názorně ukáží a dobře si pamatujte že na sloupou otázku je také většinou i hloupá odpověď.

Tarot je zajímavý karetní způsob výkladu budoucnosti a předpovídání různých věcí, které se mohou, nebo které se mohli někdy stát. Sami uvidíte, že se nejedná o složitou metodu, která si vyžaduje píli a trpělivost na učení a pochopení. Tarot pochopíte za několik málo minut a následně si ho můžete vyzkoušet třeba na svých známých, nebo na rodičích.
A mějte na paměti, že karty nikdy, ale opravdu nikdy nelžou.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner