Tanec: Nejlepší dieta

TanecTanec jako vyjádření vlastní osobnosti. Tanec jako vyjádření emoce. Smutku, radosti, lásky, nebo vzteku. Tanec nás doprovází od pradávna, ať už byl v dávných dobách součástí různých rituálů a obřadů, nebo dnes, kdy jsme jej povýšili na pozici – umění. Na tanec se chodíme dívat do divadel, kde nám baletky ukazují, jak vznešený dokáže být. Nebo chodíme na plesy, abychom si mohli na společenské úrovni pořádně zatancovat. Dokonce i vesnické hody se nedokážou obejít bez tance. Mladí lidé tanec vyhledávají na diskotékách a používají ho jako prostředek k uvolnění a odreagování se.

Tanec má několik podob, vyvinul se na tak různě zajímavé úrovně, že ne všechny ještě mají zdaleka svůj název. Mezi ženami a nejen na Středním Východě, odkud břišní tanec pochází, ale i všude na světě se stal velice oblíbeným.

Velice populární jsou i latinskoamerické tance, které srší energií, ale občas i erotickým nábojem. Ano, tanec je i vyjádření vlastní sexuality. Může být svůdný, vášnivý či vzrušující. Zejména pro ženy se stal oblíbeným, také proto, že když provozujete tanec, skvěle se při tom hubne. A jelikož spousta žen stále řeší svojí váhu, proč nedělat něco, co vás nejen baví, ale je pro vás i užitečné?

Tanec nám pomáhá protáhnout a zapojit všechny naše svaly a pořádně se při tom zapotit.

V historii byl tanec využíván k pohřebním, svatebním, bojovým či loveckým rituálům. Využíval se i při náboženských obřadech či dvorních slavností. Navíc to pro mnohé už odpradávna byla možnost, jak se s někým seznámit a dobrá příležitost k navazování vztahů.

Jako každý pohyb či cvičení, i tanec do našich těl vyplavuje endorfin, tedy hormon štěstí a my se potom cítíme spokojení a šťastní. Navíc tanec není nijak omezen, může ho provozovat každý v jakémkoliv věku.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner