Tajné a zakázané věci - to chci!

Tajné věciZakázané ovoce je přesně to, co každý chce! Věci, které člověk nemůže snadno získat jsou ty věci, které jsou nějakým způsobem jedinečné, ale máme tendenci je vnímat jako hodnotnější. Jestliže vám někdo nabízí něco neodolatelného a jedinečného - zbystřete. Možná s vámi chce někdo manipulovat. Pozor na to!

Každý z nás se rozhodně někdy stal terčem manipulačních technik. Pamatujete - třeba v obchodních centrech, když vám někdo nabízí nějaký produkt, který se vám snaží za každou cenu doslova vnutit. Bohužel pro nás jsou to techniky ovlivňování zcela bezvědomé.

Naše rozhodnutí tak nevede pouze k našemu vlastnímu užitku, ale zároveň k užitku jiné osoby. Lidé se hodně nechávají zmanipulovat a dokáží se dostat velice snadno do úzkých uliček.

Například knihu od spisovatele Roberta B. Cialdiniho s názvem Influence: The Psychology of Persuasion vřele doporučujeme všem, kteří se chtějí individuálně rozhodovat, umět rozpoznat manipulační techniky a začít je využívat ve svůj prospěch.

Naprosto neodolatelná nabídka

Takzvaný princip vzácnosti je jedna ze základních manipulačních technik, které se bohatě využívají nejrůznější prodejci, kteří vám doslova nutí svoje produkty, manipulují s vámi a dokáží si vás doslova omotat okolo prstu. Jenom představa ať už reálné nebo potenciální ztráty hraje v našem osobním rozhodování velice významnou a podstatnou roli.

Také je nutno závěrem podotknout, že lidé jsou více motivování představou ztráty, než-li ziskem něčeho o zcela té samé hodnotě. Jde tedy o to, že lidé se ženou po tom, co nemohou mít a nechají s sebou velice snadno manipulovat. Když mluvíme o něčem vzácném, myslíme tím určitou věc, kterou můžeme získat automaticky. Tyto věci se pak hodnotí jako lepší a snadněji dostupné.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner