Tajemství a síla mantry

Mantra onlineMantry jsou určité a specifické zvuky, které vycházejí z hlubokého podvědomí jedince. Jedná se o slovo, nebo o několik slov, slabiky nebo více slabik, který ve výsledku tvoří ucelený zvuk, který je objevený různými mudrci a mysliteli. Magický souzvuk pomáhá léčit pocity psychické nerovnováhy, dále dokonale uvolní mysl a zklidní vaše emoce - dále výrazně otevře vaše srdce.

Mantry vás mohou stimulovat v daleko větší psychické i fyzické aktivitě, dále motivovat k činnostem a jako další vás mantra může omladit. Mantra probouzí energii, má posvátný a harmonizující obsah. Jaká je naše mysl, taková je naše duše. Budeme-li se v myšlenkách obracet k dobru, lásce, prožívání radosti ze života a ke štěstí, pak se stanou naší součástí a budeme je zažívat v každém dni svého života. Je jen na nás, jakým směrem se rozhodneme naši energii zaměřit. Právě mantra člověku může často připomínat, že je na duchovní cestě, a tím urychlovat duchovní vývoj.

Mantra také může sloužit jako cvičení na soustředění. Slovo mantra je definováno větou: Mananat trayate iti mantrah = Skrze rozjímání osvobozuje. Mantry vznikají v různých jazycích, nejstarší a zřejmě nejpoužívanější mantry jsou v sanskrtu.

Jaká je historie mantry ?

Použití a celkový účinek manter byl popsán již ve středověku, konkrétně tedy s informacemi o mantrách setkáváme už v indických vědách. Tyto mantry jsou předávány od mistra k mistru. Využívání manter znali nejen mystikové z východu, ale i ve starém Egyptě.

Zřejmě nejznámějším zvukem je ÓM - slabika ÓM. Tato slabika je nejmocnější mantrou, jakou člověk doposud znal. ÓM je jakýmsi vesmírným motorem, prvotní vibrací vesmíru. Tato slabika je velice často i součástí dalších manter.

Nepřehlédněte:

  • Tibetská mantra: Om mani padme hum I. - Buddhisté už po celá tisíciletí zpívají a odříkávají tzv. mantry. Jsou to slabiky a slova sestavené tak, že při vyslovení by měly světu předávat výhradně pozitivní energii.
  • Tibetská mantra: Om mani padme hum II. - Lidé, kteří stále nepochopili význam ticha, když slyší hudbu, slyší jen zvuky. Ale lidé, kteří pochopili, slyší ticho. Slyší pauzu mezi dvěma zvuky. A právě to je podstata óm. Ta pravá hudba se skrývá v pauzách. A óm patří nejvyšší prožitky toho, kdo pravdu hledá.
  • Tibetská mantra: Om mani padme hum III. - Mantra Om mani padme hum je mantrou, která dokáže transformovat emoce, kterými je člověk dnešního světa, až přeplněný.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner