Tae Bo: Kondiční cvičení

Tae Bo je zvláštní skupinové cvičení s rychlou hudbou, které kombinuje různé pohyby zcela odlišných druhů bojových sportů.

Jde o cvičení, které velmi dobře napomáhá redukci hmotnosti, zároveň zvyšuje sílu a vytrvalost. Navíc je i zábavné a je to vhodné cvičení, kterým se výborně odreagujete.

Výhodou tohoto typu cvičení je, že zde chybí jakákoliv choreografie. Nemusíte se tudíž bát, že si nebudete pamatovat kroky a budete si připadat trapně.

Toto cvičení má celkem dvě fáze, dva typy lekcí.

Můžete začít intro lekcí, kde se především zaměřujete na různé techniky, sílu a trénujete různé kombinace. V této lekci kromě začátečníků můžete potkat i ty velmi pokročilé ve cvičení Tae Bo.

V Tae Bo lekci se trénuje hlavně kondice a zároveň se učíte naslouchat svému tělu. Přestávky si děláte vždy, jakmile budete cítit, že to potřebujete. Tae Bo je plné neobvyklých pohybů a hlavně rychlého tempa, proto je důležité všemu postupně přivykat.

Pokud se ptáte, kde se Tae Bo vzalo, tak to dal světu Američan Billy Blanks. Ten se může chlubit tituly v různých bojových sportech, jako je karate, či box.

Tae Bo může cvičit každý, ale u dětí se cvičení doporučuje až od 13ti let. Také lidé, kteří mají zdravotní problémy, jako jsou srdeční problémy, umělé kloubní náhrady, či artróza, by nejdříve svoje cvičení měli konzultovat s lékařem a trenérem. Pokud si vybíráte instruktory, dejte na doporučení těch, co už se tomuto sportu nějaký pátek věnují.

Toto cvičení zastává filosofii, že každý, kdo jej cvičí, cvičí tak jak mu to jeho tělo dovolí. Nepřepíná se.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner