Stres, strach a úzkostné stavy

StresMnoho z nás jsme si v životě prošli něčím, co v nás zanechá stopy nadosmrti. Pocity tísně nebo napětí jsou zcela běžnou reakcí. Existují však zcela přírodní postupy jak zvládnou úzkost a její stavy. Úzkost je vlastně reakce organismu na pocit nějaké hrozby a to jak psychické, tak fyzické. Rozchody, nehody, úmrtí, osamělost, hádky, tíseň. To vše je blok, který se v nás prohlubuje. Ven z toho můžeme pomocí přírody. Nezapomínejte, že v období stresu, zaregistruje naše tělo s tak, že zvýší a vyčerpá naše živiny.
Pokud tělu nedodáme ihned živiny, hrozí kolaps. Nervový systém je stále vyčerpanější a unavenější. Tím se prohlubuje i naše nemoc. Ven z toho můžeme i potravou, která nás vyvede z nejhoršího - například celozrnné pečivo či neloupaná rýže, nebo i ořechy, zelenina, semínka slunečnice a lněné semínko. Krůtí maso, sýry - ale koneckonců i pohyb. Ano nejenom strava, ta je počátek léčby. Musíme si k ní přidat i pohyb a to pravidelnost. Procházky, cvičení. Plavání.

Jak se bránit stresu

Na různé stupně stresu velmi dobře působí jóga čié zahrádka a její práce na ní, což nás blahodárně uklidní. Pozorování vody, jezů, nebo třeba meditace, ale i relaxační hudba, zpěv ptáků, vodní fauny. Olejové vůně, aroma lampičky. Levandule, mandarinkový olej, proti strachu hřebíčkovec. Bylinkový čaj z peruánské Vilcacory, nebo červeného Lapacha. Ale také tu fungují naše věštecké linky. Pamatujte, že vše máte ve svých rukách. A je na vás jak se rozhodnete.

Zajímavé odkazy - Stres

SMS Věštba
SMS Výklad / banner