Solné jeskyně: Proč je navštívit?

Všimli jste si, kolik máme v republice solných jeskyní? Už jste je někdy navštívili? Že ne a zdá se vám to zbytečné? Přečtěte si pár argumentů, proč si solné jeskyně zaslouží vaši pozornost.

Vše začalo slaným jezerem Mrtvého moře, kde se nachází krystalická sůl. I Kleopatra si byla vědoma jeho regeneračních a zdravotních účinků. Protože lidé neustále přemýšleli, jak využít kamennou sůl a sůl z Mrtvého moře, jak si dopřávat jejich příznivých účinků a nemuset tak jezdit na delší pobyty k Mrtvému moři, vznikla myšlenka uměle vybudovat solné jeskyně, které dokážou návštěvníky rehabilitovat a být pro ně prevencí a ochranou před nemocemi a to jen pár metrů od jejich domovů.

Říká se, že jedna hodina pobytu v solné jeskyni je srovnatelná s dvěma až třemi dny pobytu u moře a to určitě stojí za zamyšlení.

V solných jeskyních je správné mikroklima, kde působí i bakteriologická čistota vzduchu, který je správně nasycen částicemi selenu, bromu, sodík, vápníku, draslíku, jodu a dalšími prvky. Ty se postupně uvolňují a skvěle tak mohou působit na zdraví i psychiku jak dospělých, tak i dětí.

Solná jeskyně se doporučuje všem, i sportovcům, dětem, ale není vhodná v době, kdy proděláváte nějakou nemoc. Také pokud trpíte onkologickým onemocněním, klaustrofobií, nízkým tlakem, či nadměrnou činností štítné žlázy, měli byste se poradit s lékařem dříve, než solnou jeskyni navštívíte.

V solné jeskyni se pobývá po dobu zhruba pětačtyřiceti minut a celou dobu se leží na relaxačních lehátcích. Relaxační atmosféru umocňuje hudba i příjemné osvětlení. Už po pár návštěvách na sobě můžete pozorovat příznivé účinky solné jeskyně. Teplota v jeskyni je kolem 22 °C, a proto se doporučuje pohodlné oblečení s dlouhým rukávem, také obdržíte v jeskyni jednorázové návleky.

V solných jeskyních se využívá i chronoterapie, tedy světelná terapie k posílení zdravotního stavu. Užívají se tři barvy světelných odstínu a to žlutá, oranžová a červená k nabytí energie. Také se užívají indigo, světle modrá a fialová k uklidnění.

Na návštěvu solných jeskyní dokonce přispívají i některé zdravotní pojišťovny. Doporučuje se solnou jeskyni navštívit alespoň desetkrát. V prvním týdnu terapie by měly být alespoň tři návštěvy.

V jeskyni se nesmí pít ani konzumovat jídlo. Je zakázáno dotýkat se solných prvků a vynášet sůl ze solné jeskyně. Také se v jeskyni nesmí užívat silné parfémy a deodoranty. V solné jeskyni je také zakázáno užívat mobilní telefon.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner