Silvova metoda II. díl

Mentální techniky využívané v Silvově metodě se zaměřují zejména rozpoznání a včasné neutralizaci stresu, odstranění napětí, celkové zlepšení vašeho zdraví, či řešení specifických zdravotních problémů. Pokud trpíte nespavostí, naučené techniky vám pomohou se jí zbavit. Pokud vás nebaví pracovní či rodinný život, Silvova metoda se bude snažit vám do života vrátit zpět harmonii.

Techniky Silvovy metody také zlepšují soustředění a paměť. K tomu přispívá jednoduchý cvik. Když si potřebujete na něco vzpomenout, či zapamatovat, je vědecky dokázáno, že pokud spojíte na ruce ukazováček s prostředníkem zároveň s palcem, čímž vám vznikne jakési „o“, mozek se přepne do hladiny alfa. Je zajímavé, že i tyto praktiky můžeme najít ve východních meditacích. Dá se říci, že se jedná také o určitý druh meditace. A dnes se dokonce i ví, že meditace prodlužuje život.

Silvova metoda vám pomůže k posílení vaší sebedůvěry, ke stanovení cílů a jejich dosažení, k zapamatování si snů a jejich využití k řešení různých problémů, či k rozvíjení tvůrčích schopností a intuice. Zlepšuje komunikaci s druhými, zbavuje vás zlozvyků, odstraňuje staré programy (v mozku) a má podstatně efektivnější vliv na učení.

Všechny relaxační postupy mají za úkol bojovat s každodenním stresem. Pomáhá působit proti strachu, či proti depresi. Pomáhá vám snadněji si vybavovat nabyté informace a odstraňovat napětí.

Silvova metoda se však potýká i s kritikou a to zejména kvůli samotné interpretaci hladiny alfa. Dále se spekuluje o jejím skutečném fungování a pravdivosti této metody. O způsobu technik a struktuře metody vyšlo mnoho publikací, dokonce i vědeckých.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner