Samoléčitelství - díl druhý: Cola de Caballo - Equisetum arvense

Cola de CaballoTato bylinka velmi blízce připomíná naši přesličku a koneckonců to také přeslička je. Roste na mokrém podloží na pobřeží, v horách i džungli na celém území Peru. Je jednou z nejstarších rostlin na světě a má se čím pyšnit. Obsahuje totiž velký podíl minerálů. Křemík napomáhá soudržnosti tkání, utěsňuje cévní stěny a předchází arterioskleróze. Křemík je pro nás hodně důležitý a pokud nám chybí, vyskytnou se kožní choroby, mykózy, vypadávání vlasů, výskyt lupů, lomivost nehtů, artritické změny a křehkost kostí, ale i onemocnění srdce.

Cola de Caballo pomáhá a čistí organizmus od toxických látek, léčí záněty, močové cesty,ledviny, tuberkulózu, dnu, osteoporózu, zlomeniny, pomáhá při regeneraci kloubů a má schopnost vytvářet kolagen. Pomáhá při stárnutí organismu, chronických chorobách jater a sleziny. Je to výborná detoxikační bylina.

Léčba čajem:

Je možné každý den pít 500 ml čaje z přesličky, neboli Cola de Cabalo. Ráno jeden hrnek před snídaní, večer druhý před večeří. Čaj můžeme pít tři týdny, poté je nutné udělat týden pauzu. Kůru můžeme opakovat. Čaj se spaří vroucí vodou a nechá se přikrytý louhovat 5 min.

Léčba obklady:

  • omývání vředů, akné a vyrážek
  • poranění, hluboké rány
  • výplachy dutiny ústní při infekcích, aftech a paradentóze
  • k odstranění nepříjemného zápachu z úst
  • výplachy a sedací koupele při zánětech močových cest

Víte, že přeslička, neboli cola de Cabalo je součástí PROSTENALU pro muže?

Víte, že s přesličkou jde léčit úspěšně rakovina?

Víte, že si s ní vyléčíte klouby?

Nepřehlédněte:

Zdroj obrázku: http://www.flickr.com/photos/24404289@N04/

SMS Věštba
SMS Výklad / banner