Psyllium: Přírodní vláknina

Jitrocel IndickýUž jste někdy slyšeli o zázraku jménem psyllium? Tento druh vlákniny nám často chybí, a proto můžeme pocítit disharmonii metabolismu a také rozhozené trávení. Psyllium je tu od toho, aby tuto vlákninu dodala a tělo dostalo do harmonie a obnovilo správné zažívání.

Psyllium je v podstatě vláknina, získává se z obalů semen jitrocele indického. V Indii se tato vláknina užívá už 2000 let. Tuto vlákninu můžeme najít i v pečivu a cereáliích, sušenkách i tyčinkách, koupit jej můžete i jako kapsle, či prášek v lékárně. Pokud mohu osobně doporučit – hledejte značku doktora Popova. Jeho výrobky jsou opravdu kvalitní, obohacené o mladý ječmen, dokonce lze zakoupit i chleba dr. Popova.

Psyllium - trávení

Psyllium hlavně napomáhá k pravidelnému zažívání, váže na sebe vodu. Váže na sebe tak i odpadní látky a toxiny z těla a dokonale pročistí tělo i střeva. Jde o přírodní projímadlo i o výbornou prevenci proti rakovině tlustého střeva i proti jakýmkoli onemocněním a zánětům. Pomáhá na průjmy i zácpu. Pomáhá regulovat cukr i cholesterol v krvi. Nemusí se ho tedy bát ani diabetici a pacienti s celiakií.

Psyllium může vyvolat i falešný pocit sytosti a může tak být vhodným doplňkem při dietě. Psyllium se míchá ve vodě, nebo se přidává do jogurtů i džusů. Konzumuje se v mokrém stavu a poté se musí vypít alespoň 2dcl vody.

Autor obrázku: Soubor: Plantago_ovata_close.jpg, licence: Creative Commons
SMS Věštba
SMS Výklad / banner