Probiotika: Bakterie, které pomáhají ke kvalitnímu životu

ProbiotikaProbiotika v přesném překladu znamenají pro život. A je tomu skutečně tak. V dnešní době, kdy téměř nikdo z nás nemá úplně v pořádku střevní mikroflóru, což jsou živé bakterie v našich střevech, které pomáhají ke správnému chodu střev a trávení potravy, bychom se je měli našemu tělu i střevům snažit dodávat v rozumné míře. Probiotika jsou vhodná zejména pro lidi, kteří mají problém s trávicím ústrojím v oblasti střev, tedy pro lidi trpící Crohnovou chorobou či Ulcerózní kolitidou, kdy je tvorba těchto životně důležitých bakterií silně narušena.

Probiotika jsou tedy živé mikroorganismy, které jsou přidávány do různých potravin, především mléčných. Dnes už nemusíte schválně jíst určité potraviny, které obsahují velký počet těchto mikroorganismů například kefír, ale stačí je dodávat pomocí malé tabletky. Jsou to potravinové doplňky, které zakoupíte v každé lékárně.

Dnes už je známé, že pokud užíváme některé antibiotika, měli bychom jíst hodně kysaných mléčných výrobků, protože antibiotika úspěšně vyhubí většinu těchto důležitých mikroorganismů. Tyto mikroorganismu nejen podporují správné trávení, ale vstřebávají i živiny, zamezují tvorbě plísní ve střevech a působí jako vhodná prevence proti rakovině tlustého střeva, kde se tyto bakterie vyskytují a rozmnožují.

V každé lékárně máte na výběr z mnoha různých druhů probiotik, které mají spoustu názvů a výrobců. Pokud nechcete polykat tabletky, stačí si zakoupit pár mléčných výrobků, které tyto mikroorganismy obsahují ve velké míře. Výrobky jako kefír, acidofilní mléko, bílý jogurt jsou více než vhodné pro udržení správného množství bakterií ve vašich střevech.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner